GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tadžikistāna

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Himalaji (Kailašs)PamirsMakinlijsAkonkagvaAlpiTjanšansFanu kalniAndiKilimandžaroTatriHimalaji« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · tadžikistāna · Tadžikistāna · Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Fanu kalni

Autors: Atis Plakans2 ATSAUKSMES

Fanu kalni

Ļoti silti, sausi un neticami krāsaini kalni. Tādi, kuriem līdzīgus grūti atrast. Pavisam noteikti viens no skaistākajiem pasaules nostūriem. Fanu kalnu augstākā virsotne slejas 5,5 km augstumā un masīvu kopumā veido vairākas ielejas. „Velies" pāri vienai, otrai, trešajai, tā pavadot gandrīz divas nedēļas. Izmet vienu loku, divus. Vasaras mēnešos Fanu kalni ir gluži kā paradīze zemes virsū. Trekinga paradīze. 100% saule katru dienu, neskaitāmi lielāki un mazāki ezeriņi (tai skaitā Iskanderkuls), kuru krāsu variācijas sniedzas no zilganzaļiem un pelēkiem toņiem. Aukstas, taču dzidras un spilgti zilas kalnu upes un vietām pa zemi savijušies dažnedažādi skujveida zaļumi. Dzīvība un krāsu pārbagātība. Fantastiski! Ej un brīnies, muti iepletis. Pastaigu augstums - 2-3 kilometri v.j.l., kā nesēji tiek izmantoti ēzeļi, bet nakšņošana teltīs, arī pie ezeriem.
Un ja ar to vēl nav gana, der atcerēties par vietu, kur atrodies. Tepat blakus Uzbekistāna, jauna, pavisam jauna valsts (kopš 1991. gada), bet kura gulst uz senā zīda ceļa pilsētām - Samarkandu, Hivu un Buhāru. Fenomenāla islāma kultūra, arhitektūra un tūkstošiem gadu sena vēsture. Mošejas ar īpatnējiem minaretiem un melones. Tieši tā! Pasakaini gardas melones (jo īpaši augustā, kad ir īstā sezona), kādas citviet nav nācies baudīt. Tam visam pa vidu - atsaucīgi vietējie, kas arvien vairāk un vairāk sāk apjaust tūrisma pievilcīgo dabu.

Vērts zināt - nokļūt Fanu kalnos ir gaužām vienkārši, ar tiešo airBaltic reisu no Rīgas līdz Taškentai. Tālāk ar auto līdz Samarkandai.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Rolands Rikards

Apmeklēja: 1976.gads, jūlijs

Fanu kalni. Lielisks laiks - saule katru dienu.
Pasaulē labākie kalni.
Varētu tagad 2020. gadā Fanu kalnus apmeklēt vēlreiz.

Rolands Rikards
Triju Zvaigžņu Ordeņa
komandieris

elviss

Apmeklēja: 2009.g. jūlijs/augusts

Pateicoties globālajai sasilšanai, laiks vairs Fanu kalnos nav tik saulains. Var gadīties arī dienas, kad līst vienā laidā, bet, salīdzinot ar citiem kalniem, Fani tomēr ir samērā saulaini. Es gan ieteiktu labāk braukt no Dušanbē uz Fanu kalniem, jo tad atkrīt vajadzība pēc Uzbekistānas vīzas, un Tadžikistāna tomēr arī ir lētākā no šī reģiona valstīm.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: