GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brazīlija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Dienvidamerika · brazīlija · Brazīlija · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - Jericoacoacara

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - Jericoacoacara

Brazīliju es vēlejos izcelt kā vienu no Top 1 vietām pausaulē kaiteru vidū, jo iemesls ir ļoti vienkāršs - uz turieni dodas pārziemot (trenēties ārpus sacensību sezonas) lielākā daļa pasaules izcilāko braucēju. Arī tāds fakts, ka ik gadu viens no pēdējiem PKRA (augstākā līmeņa sacensībām) posmiem notiek tieši Brazīlijā. Protams, ka patlaban kaitborda invāzija ir krietni pabojājusi pirmatnīgo pludmaļu vientulību un neskarto dabu, jo pirmo reizi esot Brazīlijas ziemeļu pludmalēs vēl nesenājā pagātnē - 2005/2006. gadu mijā, bija iespēja sajust to, cik nesabojāta ir vietēja vide un neattīstīta tūrisma infrastruktūra. Taču tas, cik naski šobrīd vietējie apstrādā kaitborda tūristus no ASV un Eiropas parāda, ka viņiem nerūp tas vai tu atbrauksi vēlreiz vai nē, jo pludmales ir vienkārši pārpildītas. Vietējie zina, ka šai vietai ir potenciāls un jau tagad tā ir iekarojusi topa pozīcijas pasaulē, jo vējš tur pūš katru dienu un ūdens ir siltāks kā piens.

Foto: Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraFoto: Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - Jericoacoacara

****Iesācējiem ieteiktu apmesties Cumbuco ciematā, jo tur atrodas labas skolas un kvalitatīvākie apartamenti. Tuvumā ir arī Cauipe lagūna (tieši iepretim kāpai), kur var apgūt pirmos kaitborda soļus. Cumbuco - Cauipeir lieliska opcija downwind waveriding, jo atpakaļ ir iespējams nolīgt transportu.

*****Visbrīvāk nodoties kaitbordam varēsiet Taiba lagunā, taču esiet droši par savu līmeni, jo lagūnas lejasdaļā ir akmeņi. Ja kļūst par biezu, tad okeāns ir jūsu rīcībā un tieši šeit ir iespējams kaitot netraucēti.

Foto: Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraFoto: Fortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - Jericoacoacara

***Paracuru - laba vieta pie lagūnas. Gluds ūdens un pie rifa ir labs vilnīts waveriding, taču ne pietiekami garš, jo lejpus vējam ir mols. Lielākais mīnus ir šīs vietas popularitāte - pārāk daudz kaitbordistu vienuviet.

***Jericoacoacara. Šeit valda stiprākie un brāzmainākie vēji, taču nedaudz off shore - no krasta. Tie, kas redzējuši filmu ar Seu Jorge „Smilšu nams", zinās, par ko ir stāsts. Nekuriene zemes virsū, smilšu kāpu ieskauta, bet varbūt tas ir tieši tas, ko jūs meklējat. Kaitošana notiek „čopā" - uz nelīdzenas ūdens virmas. Elektrību šeit ievilka tikai pirms 20 gadiem, taču pēdējo gadu laikā Jericoacoacara ir kļuvusi vairāk iecienīta vindsērfinga auditorijai.

Apkopojums:
+ gara sezona: oktobris - marts
+ simtiem kilometru garas pludmales
+ konstants vējš ( vidējais kaita izmērs 9 - 11m2), ūdens T ap 26-28*C
+ donwind waveriding
+ samērā lētas dzīvošanas izmaksas un laba nakts uzdzīve

- garš pārlidojums
- pārlieku liels braucēju bīvums lagūnās
- vāja medicīniskā palīdzība
- neattīstīta tūrisma infrastruktūra
- seksstūrisms un noziedzība

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: