GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Peru

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Himalaji (Kailašs)PamirsMakinlijsAkonkagvaAlpiTjanšansFanu kalniAndiKilimandžaroTatriHimalaji« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Dienvidamerika · peru · Peru · Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Andi

Autors: Atis Plakans2 ATSAUKSMES

Andi

Senā inku pilsēta Maču Piču ir ideāla vieta, kur trekingu apvienot ar īstenu kultūras un sen aizmirstas civilizācijas iepazīšanu. Ja vien ceļu līdz 2400 metru augstumā paslēptajai Andu pērlei mērojat nevis ar vilcienu (kas arī, protams, ir iespējams), bet gan ejot kājām pa seno inku taku (Inca trail) cauri mežam arvien augstāk. Nekādi alpīnisma cienīgi izgājieni ceļā nav jāveic, tāpēc maršruts piemērots teju ikvienam. Turklāt to varat sastādīt pēc sirds patikas - divām, trim vai piecām dienām ar nakšņošanu teltīs. Tā vai citādāk, skatam paveras unikāli, burtiski gadu tūkstošus uzsūkuši akmens tempļi un krāvumi, starp kuriem daļu gan spāņu kolonisti pamanījušies nopostīt, aizstājot ar katoļu baznīcām. Bet tie, kas palikuši neskarti, joprojām pārsteidz. Kaut vai ar to, ka mūru un tempļu sienas gluži kā mozaīku veido neskaitāmi daudz pēc formas atšķirīgu akmeņu. Nav divu vienādu, bet visi perfekti sakļaujas un katrs iegulst tieši tur, kur tam paredzēts būt. Pašā pilsēta ierīkots arī muzejs. Un, ja godīgi, tad Peru kopumā atgādina tādu lielu brīvdabas muzeju, tāpēc atliek vien cītīgi sekot gida norādēm un jūsmot par to, kā reiz te dzīvojusi inku tauta - Lūk, te reiz bijis tas, bet šeit - atkal tas...

Andi slēpj vēl kādu dārgumu - El Misti. Aprimušu vulkānu, kurš tā arī izskatās - kā bērnu zīmēts kalns - un kura augstākais punkts sasniedz 5,8 km. Divu dienu kāpiens augšup, dzelteni, lēni garojoši dūmi un viegla sēra smaka, kas ceļas no krātera iekšienes. Līdz tam arī iespējams nokāpt (aptuveni 100m dziļāk), lai gan labākais skats paveras tieši no krātera malas - neskaitāmi daudz citu vulkānu visapkārt. Acis iepletis, veries tālumā un pa jokam tik salīdzini - O, tam vulkānam vairāk dūmu nekā mūsējam, bet, lūk, tas kūp drusku mazāk.
Līdzīgi kā Nepālas Himalajos, arī kāpšanu El Misti var apvienot ar pastaigu cauri tropiskajiem Amazones džungļiem, turpat pie Brazīlijas robežas. Un tad jau vairs nav arī tālu līdz Klusajam okeānam. Vislabāk gan iecerēto maršrutu veikt tieši šādā secībā, citādi pēc silto tropu burvības būs grūti saņemties uzkāpt teju 6000 metru augstumā.
Visbeidzot Colca kanjons pavisam netālu no El Misti. Dziļākais pasaulē, 3 km. Lai nokāptu lejā, īpašs alpīnisma ekipējums gan nav nepieciešams, tas ir pavisam vienkārši. Pēc tam atkal augšup, kur saullēktā var vērot pār kanjonu laižamies Andu kondorus.

Vērts zināt:
- Trekingam un apkārtnes iepazīšanai jāatvēl vismaz divas nedēļas, kā minimums.
- Avokado Peru garšo pasakaini!

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Sarma

Apmeklēja: 2013.gada februāris

Peru pabiju vairāk par 2 nedēļām. Un jāsaka, ka mazāk par 2 nedēļām nav vērts tik tālu ceļot, jo Peru ir liela valsts, un tā tiešām aptver tik daudzveidīgas laika/klimata zonas, ka ir iespēja būt gan 5000 m virs jūras, kur ir kaila zeme, akmeņi senu vulkānu ieži un daži cieti zāles kušķi, gan īstos tropu mežos (man bija tā iespēja tur izbaudīt īsto lietus sezonu, kad bez gumijas zābakiem tur nav ko darīt), gan izbraukt īstā smilšu tuksnesī, kad robežojas ar Kluso okeānu ar fantastiski skaitām klintīm krastos. Un interesantākāis, ka šis atšķirības var sajust arī vietējo cilvēku mentalitātē - kalnu cilvēki ir it kā skarbāki (bet ne nelaipnāki), daudz vēl staigā tradicionālos apģērbos, turpretī tropos jau valda citi ritmi, cilvēki ir atvērtāki, ārēji emocionālāki. Kā teica viens no mūsu gidiem tropos - ka Amazones baseina džengļu vietējos puišus var atšķirt pēc 3 prasmēm, kas viņiem ir prestiža lietas: labi braukt ar moci, labi peldēt (jo tur lielā Madre de Dios upe) un labi dejot Lambadu:) Šis lietas tiešām nedara kalnu rajona peruāņi. Jāsaka, ka Peru vispār ļoti maz sieviešu brauc ar mašinām. Pratiski tikai Limā kaut nedaudz. Jautāju kāpēc? Jo braukšana esot ļoti agresīva. Un tam var piekrist - taurēšana notiek nepārtraukti un neapskrāpētu mašinu ir grūti ieraudzīt. Daži no vietējās satiksmes busiņiem izskatās tādi, ka nesaproti, kā tie vispār pārvietojas.
Bet, ja man būtu jānosauc trīs lietas, ko noteikti vērts redzēt Peru, tad būtu grūti nosaukt tikai trīs. Bet noteikti jāredz Colca kanjons ar kondoru lidojumiem (tik jāuzmanās no augstuma slimības, jo visu laiku esi virs 4000 m, jākošļā Kokas lapas:), džungļi ar savu dabas neskartību, pats par sevi Maču Pikču arhitektūras brīnums un Peru mākoņi, kas rotaļājas ar kalnu milžiem. Vispār jau superīgus dabas foto tur var ķert aiz katra pagrieziena:)
Jā, un ļoti interesantas ir Tikicaca ezera salas - gan Uros, kas uzbūvēta no niedrēm, gan skaistā Taquiles sala (nepilnus 4000 m vjl) ar fantastiskiem tautas rokdarbiem un savdabīgo dzīves veidu vēl šodien.
Un, ja esat lietus sezonā, tad Peru upes ir tik pilnas ūdeņiem un tik stipras, ka kuļ ūdeni kā nepārtrauktās slūžās. Laivotājus gan neredzēju, un nez vai maz iespējams tādā ūdenī dzīvam palikt:)
Jā, atmiņā paliekošākie iespaidi ir daba, tad inku vēsture. Pilsētas jau kā pilsētas. Ļoti spāniskas pēc uzbūves, centri tīri un skaisti, nomalēs būdu plantācijas. Mums liekas nesaprotami, ka tādas var dzīvot, bet dzīvo:)

Benita

Apmeklēja: 2008. GADA NOVEMBRIS

Gribētos mazliet precizēt- kā stāstīja mūsu peruāņu gids, inkas nav tauta, bet gan izveidojies divu cilšu - kečua un aimāru- augstākstāvošo augstmaņu kārtas nosaukums.
Bet vispār Peru ir unikāla zeme ar milzīgo klimata , floras un faunas daudzveidību. Tur noteikti ir vērts aizbraukt un iepazīt šo zemi!

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: