GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Liverpūle

Baudītāja ceļvedisKur paēst

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Liverpūle · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

Tate Liverpool Restaurant-Cafe

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

Tate Liverpool Restaurant-Cafe

Tate Liverpool muzeja restorāns - kafejnīca ir viena no tām vietām, kur piedzīvojums ir gan dizains, gan gastronomija. Interjera autors ir viens no daudzpusīgākajiem vācu arhitektiem, skulptoriem un gleznotājiem - Tobias Rehberger. Griestus rotā krāsaina, akrila stikla vītņu instalācija, kas mazliet atgādina Ziemassvētku dekorācijas. Iegriežoties te vasarā, varētu šķist, ka Jaunā gada svinības mazliet ieilgušas... Bet sienas grezno tā paša materiāla uzraksts „Together a New Liverpool". Tiesa, pavisam droši to apgalvot nevar, jo vārdi izkārtoti tā, ka, ja vien jums labpatīk, uz sienas salasāms arī šāds teksts: „To Get Her a New Liver/Pool" jeb „Dabūt viņai jaunu aknu/peldbaseinu". Kas nu kuram tuvāks...
Tate Liverpool atrodas Albert Dock piestātnes noliktavā un līdzās trīsdimensionālam mākslas darbam muzeja restorāns piedāvā arīdzan izcilu virtuvi. Tās galvenā raksturiezīme - izvēlēties labāko no vietējās produkcijas. Turklāt savulaik Londonas Tate restorānā strādājošais kulinārijas meistars arī šeit pacenties ēdienkartē norādīt tā vai cita lopiņa šķirni un izcelšanās vietu.
Kā atgādinājums tam, ka atrodaties tieši Liverpūlē, ir tradicionālais šīs pilsētas ēdiens - scouse jeb jēra sautējums ar bieti vai sarkanajiem kāpostiem. Ne mazāk patīkams pārsteigums ir mazās un brūnās Southport Potted garneles, kas tiek pasniegtas pašu meistarotā „podiņā". Lieki piebilst, ka Southport atrodas pārdesmit kilometrus no Liverpūles, tāpēc ēdiena svaigums ir vienreizējs! Arī Lankašīras žāvētais šķiņķis tiek pasniegts ar tā paša reģiona sieru un marinādē konservētiem dārzeņiem jeb piccalilli.
Garšas kārpiņas iespējams iepriecēt arī ar maltīti, kas ēdienkartē rakstiski nav iemūžināta. Viena no tādām ir maize ar caurceptu speķi. Lai arī pirmajā brīdī, izdzirdot šādu vārdu salikumu, deguns visticamāk saviebjas, kārtainajai kūkai līdzīgais šedevrs ir debešķīgi viegls un gaisīgs!
Tate Liverpool restorānā galvenokārt ieklīst te sabraukušie mākslas baudītāji, viņu vidū arī gana daudz jauniešu. Tāda īsteni dzīva atmosfēra. Arī cenas ir maciņam patīkami glaimojošas. Uzkodas no £1,95 līdz £2,50, bet otrie ēdieni līdz £8,95. Lai arī restorāna šefpavārs viesus pie durvīm personiski nemēdz sagaidīt, pārmīt pa kādam vārdam un ieteikt labāko no virtuves viņš gatavs teju vienmēr.
Tate Café atvērta no otrdienas līdz sestdienai - no 10.00 līdz 17.50.
Vietu skaits - 120

Tate Liverpool
Albert Dock
Liverpool, L3 4BB
Tel.: 0151 702 7581
E-pasts: Liverpool.cafe@tate.org.uk
www.tate.org.uk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: