GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Shakespeare's Globe

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Shakespeare's Globe

Šekspīra Globe teātris pretendē ne tikai uz pievilcīgu tūrisma objekta statusu, bet vēlas tikt uztverts nopietni - ne vairāk ne mazāk kā starptautiska Šekspīra darbu iestudēšanas laboratorija. Globe teātris ir uzbūvēts, balstoties uz vēsturiskajām skicēm un Šekspīra teātra aprakstiem, cenšoties būt maksimāli autentisks, tiesa, gan ne visās detaļās. Tā, celtnieki ir saglabājuši gan koka materālus, gan atvērtās debess principu - Šekspīra Globe bija un ir teātris bez jumta, taču tomēr atteikušies no atvērtās tualetes principa, kas Šekspīra laikos bija vienkārša atvērta muca, novietota skatītāju zālē, galvenokārt domāta lietošanai vīriešiem, kuri tad arī sastādīja publikas lielāko daļu. Laiki mainījušies, un jaunuzceltajā un 1997. gadā atvērtajā Shakespeare´s Globe autentiskuma akcents ir likts uz teātra telpu un spēles noteikumiem.
Skatītājiem ir iespēja gan sēdēt, gan doties pie pašas skatuves un stāvus vērot uz tās dēļiem notiekošo.
Nākot uz šo teātri, noteikti ir vērts padomāt par apģērba praktisko pusi, jo izrādes notiek zem klajas debess. Lietussargi šajā teātrī ir aizliegti, taču atļauts ir lietusmētelis, kas tiek arī uz vietas pārdots.
Līdzās teātra programmai Shakespeare´s Globe ietver lielāko izstādi pasaulē, kas veltīta Viljamam Šekspīram un viņa darbu iestudējumu vēsturei.
Ziemas sezonā tiek spēlēts mazajā Inigo Jones Theatre, kas veidots Džeikoba I stilā.

21 New Globe Walk 
Bankside

www.shakespearesglobe.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: