GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

The Old Vic

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

The Old Vic

192 gadus vecais Londonas Old Vic ir leģendārs kā britu aktiermākslas augstāko virsotņu spēli pieredzējušais teātris. Vēsturiski un arhitektoniski tas pieder izsmalcinātākajiem Londonas teātriem.
Uz Old Vic skatuves dēļiem ir spēlējis 19. gadsimta lielais britu traģiķis Edmunds Kīns, izpildot savas lielās lomas Makbetu, Ričardu III, Otello un Karali Līru. Šajā teātrī ir uzstājušies vai visi 20. gadsimta izcilākie britu aktieri - Džons Gilguds (John Gielgud), Aleks Giness (Alec Guiness), Lorenss Olivjē (Laurence Olivier), Pīters O'Tūls (Peter O'Tool), Džūdija Denča (Judi Dench), Glenda Džeksone (Glenda Jakscon), Bens Kingslejs (Ben Kingsley), daudzi no kuriem bija arī spoži talanti pasaules kinematogrāfā.
No 2003. gada šo teātri vada Kevins Speisijs (Kevin Spacey), ne tikai lielisks teātra, bet arī kino aktieris. Tieši viņš ir kļuvis par vienu no spēcīgākajiem Old Vic mūsdienu magnētiem, jo Speisijs ne tikai vada teātri, režisē izrādes, bet arī spēlē pats.
Old Vic sadarbībā ar Bruklinas mūzikas akadēmiju Ņujorkā turpina īstenot vērienīgo transatlantisko mākslas projektu The Bridge Project. Iecere ir unikāla: teātra un kinorežisors Sems Mendess (Sam Mendes) (plašākam lokam pazīstams kā filmu „American Beauty" un „Road to Perdition" režisors) kopā ar kolēģiem apņēmies trīs gadu garumā strādāt ar Ņujorkas un Londonas aktieriem - smalkas izlases grupu - kopā veidojot zelta klasikas darbu iestudējumus abpus okeānam, šķiļot radošo enerģiju atšķirīgo kultūras pieredžu savienojumā.
2011. gada vasarā Londonā un 2012. gada ziemā Ņujorkā paredzēts publikai parādīt projekta noslēdzošo daļu - Viljama Šekspīra „Ričardu III" ar Kevinu Speisiju titullomā.

The Cut
London SE1 8NB

www.oldvictheatre.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: