GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

Dinner by Heston Blumenthal

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

Dinner by Heston Blumenthal

Ilgi gaidītais, kopš atvēršanas 2011. gada janvārī, vērienīgu mediju uzmanību izpelnījušais, šefpavāra Hestona Blūmentāla (Heston Blumenthal) lolojums Dinner pilnīgi iespējams ir ceļams pasaules labākā restorāna godā. To gan mums atklās nākamā gada Restaurant Magazine 50 labāko restorānu saraksta rezultāti, taču tāds noteikti ir mans šī brīža provizoriskais minējums.


Pirms tālāka izklāsta atgādināšu vai darīšu zināmu, ka Hestona Blūmentāla vārds saistāms ar 50 pasaules labāko restorānu līderi The Fat Duck restorānu, ar britu kulinārijas TV raidījumiem un ar Hestona Waitrose Hidden Orange Ziemassvētku pudiņu, kas izrādījās tik dievīgs, ka to par debesaugstām cenām sāka tirgot pat eBay. Hestons Blūmentāls ir kulinārijas ģēnijs.

Dinner by Heston Blumenthal restorāna koncepts atvasināts no Hestona kādreiz veidotā viduslaiku kulinārijas šova Medieval Feast*. Restorānā senās tradicionālās angļu receptes pavērstas laikmetīgā virzienā un tiek gatavotas, izmantojot mūsdienu modernākās ēdiena gatavošanas tehnikas.

No Mandarin viesnīcas grandiozās ēkas, kurā iemitinājies Dinner, paveras viens no labākajiem skatiem uz Londonas Haidparku visā tā apkaimē. Brīžiem aina ar zirgu pajūgu izjādēm parka celiņos, kuru var vērot cauri restorāna lielajiem logiem, šķietami atgriež gadsimtiem senā pagātnē. Savukārt restorāna griestus rotā karaliskas melnas lustras viduslaiku stilistikā. Dinner ēdienkartē norādīti gan gadskaitļi, kuros receptes radītas, gan dokumentu avoti, kuros meklējama to izcelsme.
Savukārt stiklots, caurspīdīgs milzīga pulksteņa karkass atklāj zobratu mehānismu, kurš vienlaikus stundu skaitīšanai kontrolē arī svirās iekārtu veselu ananāsu iesmu cepšanos uz atklātas uguns. Šādi šeit tiek cepināta arī gaļa - pat 72 stundas no vietas.
Stikla atklāts ir ne tikai šis Šveices brīnuma mehānisms, bet arī ultramodernā virtuve pašā restorāna centrā - vieta, kur sastopas 16.-18. gadsimta Anglija ar mūsdienām.

Rezervācija, protams, jāveic ļoti laicīgi. Arī mūsu tikšana līdz Dinner galdam bija nervus kutinoša. Tiksim? Netiksim?
Tikām! Tādēļ tagad aicinu 2,5 stundu ilgā gadsimtiem senās tradicionālās angļu virtuves baudījumā.

Maltīti aizsākām ar malciņu Kir Royal - zeltītā glāzē, kurā ievietotā kazeņoga maģiski cilājas augšup lejup. (Starp citu, vīna karte ir bieza kā grāmata, taču labāk pie katra ēdiena baudīt personāla ieteiktu vīnu).
Arī maize un sviests paņem savā burvestības varā, un to kārojas vēl un vēl, un varētu vēl, taču tiek atnests pirmais ēdiens - uzkoda Meat Fruit. Kas tad ir šis „gaļas auglis", kura recepte datēta ar 1500. gadu? Viduslaikos ticēja, ka svaigi augļi un dārzeņi pārnēsā slimības, tāpēc, lai imitētu augļus, tika izmantota gaļa. Šajā gadījumā tā ir pastēte mandarīna formā un krāsā. Viss uz šķīvja redzamais ir ēdams, izņemot īstā mandarīnkoka kātiņu. Meat Fruit tiek pasniegts uz koka dēlīša ar grauzdētu maizi. Pastētes garša ir viegla, bet bagātīga. Šajā kulinārijas brīnumā nekādi nav iespējams atrast kādu vainu, un tā tam būtu jābūt - kā nekā Hestons mēnešiem ilgi ir pavadījis eksperimentējot, lai sasniegtu pašu pilnību.

1730. gada recepte Broth of Lamb ir jēra buljons, kas tiek pasniegts ar zemā temperatūrā pusotru stundu vārītu olu. Ola pēc skata ir gluži parasta cieti vārīta ola, taču tai pieskaroties, tā izšķīst. Buljons ir fenomenāls - dziļš un garšām bagāts. Šķiet, var sajust katru garšas niansi - pat kaulu līmes garšu. Buljonā ir seleriju, redīsu, pasternaka gabaliņi un teļa dziedzeri. Lai šo pagatavotu nepieciešams tikai labākais no labākā!

Savukārt 1720. gada Salamugundy ir vistas austeres. Vistas austere ir atsevišķs mazs, ovāls gaļas gabaliņš, kurš atrodas locītavās. Šīs vistas „pērles" pasniedz ar stobrkaula smadzeņu un mārrutku krēma salātiem.

Main course aizsākam ar Spiced Pigeon (1780). Viegli cepts balodis tiek pasniegts, sadalīts gabalos, ar tradicionālo eilu un artišokiem. No tā atbrīvojas fantastiskas garšu kombinācijas, gaļa ir mīksta un pietiek tikai to paviļāt mutē, kad tā jau ir izkususi.

Savukārt Black Foot Pork Chop no 1860. gada ir cūkas karbonāde ar kaulu. Black Foot ir reta gandrīz izmirusi cūku suga, kura, kā daudzas šobrīd Anglijā, tiek atjaunota. Uz oglēm un malkas grila tā tiek vidēja apcepta (vidēji cepta cūkas gaļa ir liels retums) un servēta ar mērci un pointy cabbage, kas arī ir reta kāpostu šķirne.

Kā piedevas izvēlējāmies triple cocked chips, kas gatavoti no īpaši izlasītiem kartupeļiem, tos lēni vārot kopā ar salmiem, tad vakumējot un tad pārvēršot tos frī. Katra daiviņa ir kraukšķīga, miltaina, perfektā krāsā, un iespējams redzēt kartupeļa daudzās kārtas gluži kā lapu mīklā.

Desertā tika izvēlēts Tipsy Cake pudiņš - ārpusē kraukšķīgs, iekšpusē kūstošs kā karamele. Ar šo tiek pasniegts tas ananāss, kuru „cepis pulkstenis". Jūs nodomāsiet, ka ananāsi taču neaug Anglijā?! Tomēr jāatceras, ka jūras ceļotāji tos ieveda un angļu muižās tos audzēja botāniskajiem dārziem līdzīgās siltumnīcās.

Man ir niķis apkalpi paspīdzināt ar jautājumiem, to daru arī šoreiz. Un, jāatzīst, viņi zināja visas atbildes! Jā, Hestons Blūmentāls ir sarūpējis vietu, kur baudīt. Baudīt un izzināt.

Mandarin Oriental Hyde Park, 66 Knightsbridge,
SW1X 7LA
020 7201 3833

www.dinnerbyheston.com

 

 

 

*Starp citu, epizode, kurā tika gatavoti nēģi, filmēta Latvijā. Hestons devās tos makšķerēt un pēcāk viduslaiku recepte tika realizēta restorānā Vincents.

 

04/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: