GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurants

Autors: Mārtiņš Rītiņš1 ATSAUKSME

HIX restaurants

Ar savu ikmēneša sleju Esquire, nedēļas sadaļu The Independent, oriģinālo pieeju britu virtuvei un augstvērtīgāko produktu izmantojumu - gastronomijas apskatnieks un šefpavārs Marks Hikss (Mark Hix) iemantojis jau krietni vien nesatricināmu no-nonsense reputāciju, tālab viņa sniegumu droši vērts doties baudīt uz jebkuru no pieciem restorāniem Londonā, vai piekrastes pilsētiņā - Lyme Regis.

Foto: HIX restaurantsFoto: HIX restaurantsFoto: HIX restaurants

Londonā īpaši izceļamas ir divas viņa institūcijas, no kurām viena - HIX Champagne & Caviar Bar atrodas Selfridges luksusa preču tirdzniecības centra otrajā stāvā.

Kā zināms, Oksfordstrītā daudz izceļamu vietu nav, tāpēc vēl jo pārsteidzošāk, ka Hiksa lolojums ieslēpies tieši Selfridges gigantā. Kas pavisam patīkami – HIX restorāni Lielbritānijā pārstāv izcilo Mottra kaviāru no Latvijas! Otra nepārspējama HIX Champagne & Caviar Bar kvalitāte ir kūpināts Skotijas lasis. Tas tiek sadalīts un iesālīts turpat restorānā, savukārt nokūpināts rūpīgi kontrolētā temperatūrā - uz Selfridges centra jumta (starp citu, šo lasi iespējams nobaudīt visos HIX restorānos, kā arī iegādāties Selfridges pārtikas stendos).

HIX kvalitāte restorānā uztaustāma ar katru maņu - vai tie būtu šķietami ikdienišķie fish fingers & chips ar zirņu biezputru, vai lieliska biešu biezeņa, kazas siera un grauzdētu valriekstu kombinācija, groziņi ar kūpinātu lasi vai garšaugos cepts kalmārs... Turklāt, visas norādes par kvalitatīvo produktu izcelsmi rodamas menu kartē.

Foto: HIX restaurants

Īīpaša HIX adrese gaļas ēdienu mīļotājiem ir Tramshed Īstendā. Lai gan Tramshed 2012. gadā saņēmis Time Out labākā gaļas restorāna titulu, tas lepojas tikai ar divām menu opcijām, proti, steiku no izmeklētas liellopa gaļas un augstākā labuma vistu.

Ha! Uzminiet, kas šāda restorāna interjerā būs kā kulaks uz acs? Protams, Demjena Hērsta darbs – „Govs un gailēns”! Tērauda un stikla formaldehīda cisterna ar  iebalzamētajiem dzīvniekiem uz pāris metru augstas statnes pacelta tieši virs pusdienotāju galvām.

Tramshed galda kultūra paredz dalīšanos – vienkāršās uzkodas tiek pasniegtas tā, lai katrs varētu mieloties pēc sirds patikas, izmēģinot no visa pa kumosam. Starteru menu ir sezonāls, taču fantastisko Jorkšīras pudiņu ar vistas akniņu gan iespējams nobaudīt vienmēr!

Ceptās vistiņas pasniegšanas veids, iespējams, kādu pārsteigs – vista ar pret debesīm pavērstām pakaļkājām tiek pasniegta vesela... Protams, turpat, pie galda tā arī meistarīgi tiek sadalīta.

HIX Champagne & Caviar Bar
400 Oxford Street, London, W1A 1AB
www.hixatselfridges.co.uk

Tramshed
32 Rivington Street, London EC2A 3LX
www.chickenandsteak.co.uk

www.restaurantsetcltd.co.uk

 

10/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Gundega Kreice

Apmeklēja: 2017. gada 15.aprīlī

Tramshed restorānā pēc lieliskās liellopu gaļas baudīšanas viesmīlis pavaicāja, no kurienes esam un kāpēc izvēle kritusi tieši uz Tramshed. Izstāstījām, ka šo restorānu iesaka labākais Latvijas šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Viesmīlis lūdza mums to uzrakstīt uz lapiņas, ko arī izdarījām. Devāmies ārā no restorāna, kad piesteidzās viesmīlis un aicināja mūs atpakaļ, jo Tramshed šefpavārs mūs gribot satikt. Tā nu mums pateicoties Rītiņa kungam bija iespēja aprunāties ar šefpavāru, kurš protams atcerējās tikšanos ar restorāna Vincents īpašnieku. Uzzinājām, ka zāles galā pie sienas esošo gleznu (sižets no multiplikācijas filmas "Govs un Cālis") arī ir gleznojis Demjens Hērsts un abi šie mākslās darbi (Glezna un aprakstā minētais darbs) ir mākslinieka dāvana restorānam. Ēdiens bija izcils un mēs kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka ēdienkartei nav jābūt pārprasti plašai, pietiek ar dažām lieliskām, svaigām opcijām.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: