GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Mančestra

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Piecas netradicionālas ēstuves. Iesaka Gatis Mūrnieks

BalmalpCorner HouseRestorāns uz Nes ielasStory Deli« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · apvienotā karaliste · Mančestra · Piecas netradicionālas ēstuves. Iesaka Gatis Mūrnieks

Corner House

Autors: Gatis Mūrnieks0 ATSAUKSMES

Corner House

Mančestra Lielbritānijā ir tas pats, kas Liepāja Latvijā. Vismaz tā vēja pilsēta, ko esmu atklājis sev. Vienkārša, postindustriāla un varbūt pat viegli depresīva. Tai pat laikā abas pilsētas vienlīdz piesātina radošu, individuāli spēcīgu un pārliecinātu, nevis pašpārliecinātu cilvēku idejas. Gaisā jau mazliet virmo tā sajūta - mēs mančestrieši te darām pa savam, viņi tur Londonā lai dara, kā pašiem tīk.
Ja gribas redzēt, kā mančestrieši atpūšas vietā, kuras vērtības viņu apziņā iesakņojušās jau vairāk kā ceturtdaļgadsimtu, jādodas uz Corner House. 1985. gadā atvērtais laikmetīgās mākslas un kino centrs sākotnēji darbojās kā kinoteātris, taču nu šeit atrodas arī grāmatu veikals, trīs galerijas un kafejnīca. Vienlaikus tiek rīkotas arī dažādas modernā kino un mākslas lekcijas, tikšanās, neatkarīgo filmu festivāli. Uz Salsas kinofestivālu vien šā gada martā Corner House pulcēja teju visu Mančestru - ne adatai, kur nokrist! Fantastiski radoša un piesātināta multimediju vide, kur vienotā stilā izturēta katra detaļa. Tas ir kā vesels organisms, kas darbojas dažādos virzienos, taču kopīgi. Sākot jau ar patērētāju kultūru nicinošo Adbusters žurnālu pirmā stāva grāmatu veikalā (pat Londonā to būtu visai sarežģīti atrast), beidzot ar pašmāju Arsenāla publiku Corner House kafejnīcā. Neskaitāmi galdiņi un tieši tik daudz cilvēku, lai tie būtu spiesti sēdēt kopā. Savstarpēji nepazīstami cilvēki, taču visi runā un komunicē - par kino un mākslu. Apkārt valda tāds baltais troksnis, ka sadzirdēt atsevišķus vārdus pat nav iespējams. Sēdi pie savas kafijas tases, lasi žurnālu, un apkārt notiekošais tevi absolūti netraucē. Tas viss piederas šai vietai.
Smieklīgos tējas maisiņus ieskaitot. It kā jau nekas neparasts - Lielbritānijā ražota tēja sapakota mazos piramīdveida maisiņos. Vien, velkot tos ārā no tējas tases, tie līdzinās...sivēnam! Uzblīdušam un pārbāztam. Tāda sajūta, ka tūlīt, tūlīt pārplīsīs. Pārsteidzoši, ka tik lielu cilvēku masu iecienītā vietā apkalpošana joprojām ir ļoti kvalificēta, pretimnākoša un, kā izrādās, ar odziņu.

70 Oxford Street, Manchester M1 5NH
www.cornerhouse.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: