GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Austrija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

GulmargMt. BakerGudauriLaaxSaas-FeeChamonixHintertux ledājsStubai ledājsPatscherkofelAxamer LizumNord Park« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · austrija · Austrija · 10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

Hintertux ledājs

Autors: Ansis Egle0 ATSAUKSMES

Hintertux ledājs

Snovbords un kalnu riteņbraukšana vienlaikus? Pilnīgi reāla parādība. Tikai tāds sīkums, kā pārliecināt pārējos, ka labs sniegs Alpos pieejams arī maija mēnesī. Pat, ja sākumā visi skatās uz tevi kā jukušo, Hintertux ledājs pavisam noteikti ir dzīvs un entuziastu pārņemts arī pavasara siltākajās dienās. Pat vasarā te viss notiek!
Ledājs atrodas aptuveni 80 km attālumā no Insbrukas, Zillertal reģionā un jau tālajā 1997. gadā bija viens no vislabāk nodrošinātājiem snovborda kūrortiem Austrijā. Jau tad tika uzbūvētas divas speciālās rampas, bordercross trase un snovborda parks. Jebkurā gadījumā par jaunuzlecošo sporta veidu bija ļoti labi padomāts. Vēl šodien Hintertux kalpo kā tikšanās vieta snovborda profesionāļiem un iesācējiem, tiek rīkotas vasaras nometnes, jauniņo apmācība, visi komunicē un dalās pieredzē. Bet no 10 šeit pavadītājām maija dienām snieg veselas septiņas! Fantastika! Turklāt ne šā tā, bet pēc labākajām „see no hand" tradīcijām, proti, izstiepjot roku uz priekšu, tā vienkārši nav redzama. Normāli cilvēki tādos apstākļos pat degunu nepabāž ārpus siltajiem viesnīcu apartamentiem, tāpēc nav nekāds brīnums, ka uz baru letiņu, kuri ārdās pa svaigo pūdersniegu, to īsti pat neredzot, ar šausmām sejā skatās teju katrs vietējais. Bet kā tad tu nebrauksi, ja reiz esi šeit..?!
Lai kādas arī nebūtu piedāvātās aktivitātes, viss ir visaugstākajā līmenī. Ļoti plašs trašu tīkls (augstākais punkts - 3250m) dažāda līmeņa braucējiem, pastaigu takas, ko kuplā skaitā iecienījuši tūristi no Japānas, un backcountry jeb iespēja gida pavadībā kāpt augšā kalnos un tad ļauties vienam, diviem nobraucieniem lejup. Ideāls veids, kā snovbordu apvienot ar lielisku ekskursiju un dabas baudīšanu. Atliek vien samest mugursomā visu vajadzīgo un aiziet! Nekādu pacēlāju! Tiesa, tā jau fiziski grūto snovošanu papildina ļoti smags kāpiens, tāpēc pirms ļauties šai avantūrai, jāizvērtē sava fiziskā sagatavotība. Turklāt no smagā sniega neglābs pat tā saucamās sniega kurpes (snow shoes). Kāpjot pirmajam, otrajam - pa vēl neiebristu taku - būs pagrūti. Maigi sakot...
Kāpēc riteņbraukšana? Kamēr pavasara un vasaras mēnešos kalna virsotnes klāj ledājs, kalna pakājē ir silts un sulīgi zaļās ielejas tā vien vilina izmest kādu līkumu pa kalnainajiem Alpu nostūriem. Piemēram, maršrutā Maijerhofena-Tuksa - satriecošs kalnu ceļš lejup 17 km garumā.

www.hintertuxergletscher.at

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: