GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Insbruka

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

GulmargMt. BakerGudauriLaaxSaas-FeeChamonixHintertux ledājsStubai ledājsPatscherkofelAxamer LizumNord Park« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · austrija · Insbruka · 10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

Nord Park

Autors: Ansis Egle0 ATSAUKSMES

Nord Park

Insbruka ir viens no ekonomiski izdevīgākajiem un pieejamākajiem dēļotāju galamērķiem Eiropā. Visticamāk tamdēļ, ka vidēji 60-70% iedzīvotāju šeit ir studenti, tāpēc sakombinēt finansiāli pievilcīgu lidojumu un naktsmājas (līdz no 20 līdz 50 eiro var atrast pat ļoti labus viesnīcu piedāvājumus) nav īpašu problēmu. Iespējams, tieši jauneklīgā un enerģizējošā atmosfēra ir mazliet vairāk kā 100 tūkstošu apdzīvotās Tiroles pilsētas lielākais šarms. Jauni cilvēki ik uz stūra! Turklāt no visdažādākajiem pasaules nostūriem - kur vien dzīva ir snovborda kultūra. Tu burtiski uzsūc arvien jaunus iespaidus un ik dienas satiec jaunus cilvēkus, no kuriem, kā izrādās, liela daļa Insbruku par savām jaunajām mājām izvēlējušies tieši tādēļ, lai dienu no dienas varētu braukt ar dēli svaigi uzsnigušā sniegā. Tā, piemēram, kāds puisis no Austrālijas jau vairākus gadus strādā vietējā bārā par bārmeni un vienīgais, ko viņš gaida, ir svaigs, tikko uzkritis sniegs tur augšā kalnos.
Pirms kļūšanas par meinstrīma (mainstream) produktu, kad dēļotājus ar lieliskiem piedāvājumiem sāka vilināt arvien vairāk Francijas, Itālijas un citu valstu kūrorti, savu attīstību Eiropā snovbords uzsāka tieši Insbrukā, divkārtējā Olimpisko spēļu mājvietā - te vienkopus pulcējās vadošās snovborda organizācijas, ražotāji, profesionāļi un entuziasti. Tāpat arī kopš snovborda pirmsākumiem Insbrukā katru gadu notiek viens no pasaules lielākajiem un nozīmīgākajiem snovborda šoviem Air&Style - dzīvā snovborda vēsture un progresīvs snovbords vienuviet. www.air-style.com. Lai gan par karstāko epicentru un šī sporta veida Meku to vairs nenosauksi, nelielā Austrijas pilsēta joprojām ir izcils starta punkts visiem dēļošanas aizrautajiem. Kaut vai tamdēļ vien, ka nelielā attālumā no pilsētas atrodas veseli 9 lieliski slēpošanas un snovborda kūrorti.

Nord Park (Nordkette) ir viens no tādiem. Trases, līdz kurām var nokļūt no pašas pilsētas. Lai sasniegtu kūrorta augstāko (2256m) punktu, atliek vien spert kāju pār viesnīcas slieksni un aizčāpot līdz pacēlājam trīs minūšu attālumā. Vai mazliet tālāk, atkarībā no tā, kur tieši pilsētā atrodas viesnīca. Jebkurā gadījumā - tas ir tepat! Pirmā pietura - zooloģiskais dārzs, tālāk - Nord Park.
Salīdzinoši nelielo Insbrukas kūrortu ļaužu masas tā kārtīgi piepilda vien tajās dienas stundās, kad nupat, nupat uzkritis svaigākais pūderis. Citādi Nord Park ļauj viegli uzelpot un mest līkumus, lieki neiespringstot par to, vai pietiks plašuma. Te ir laba rampa, perfekti kikeri un elpu aizraujošs skats uz Insbruku. Tu gāz cauri mežam, lejup pa svaigi apsnigušo „lielceļu" (highway - tā sauc platos ceļus kalnos, kas savieno trases) līdz brīdim, kad kādā pagriezienā aiz kokiem atsedzas fantastiska Tiroles pilsētas panorāma. Insbruka burtiski guļ tev pie kājām. Skats, kādu neredzēsi nekur citur! Ne velti lielākā daļa fotogrāfiju, kurās pilsēta redzama no augšas, uzņemtas tieši šeit - Nord Park virsotnēs. Tad atkal mežs, Insbruka tur lejā, atkal mežs... un tā līdz pat pašai viesnīcai.
Nord Park trases gan vairāk piemērotas vidēja līmeņa vai pieredzējušiem braucējiem, jo pieveikt salīdzinoši stāvo reljefu iesācējam var nebūt pa spēkam.

www.nordpark.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: