GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Insbruka

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

GulmargMt. BakerGudauriLaaxSaas-FeeChamonixHintertux ledājsStubai ledājsPatscherkofelAxamer LizumNord Park« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · austrija · Insbruka · 10 labākās snovborda vietas pasaulē. Iesaka Ansis Egle

Stubai ledājs

Autors: Ansis Egle0 ATSAUKSMES

Stubai ledājs

Stubai ledājs jeb Königreich des Schnees kūrorts atrodas aptuveni pusotras stundas brauciena attālumā no Insbrukas un ir viens no iecienītākajiem sniega mīļotāju epicentriem Tirolē. Tāpēc pavisam noteikti labu laikapstākļu un pamatīgi biezas sniega segas gadījumā cilvēku te ir daudz. Slēpotāji, pensionāri, neskaitāmi tūristu autobusi no Vācijas - visi brauc svaiga sniega meklējumos. Šādos brīžos zelta vērtē ir pazīšanās ar kādu no vietējiem snovborda instruktoriem, kas Stubai ledāju pazīst kā savu kabatu un dēļotājus izvadā pa tādām nogāzēm, kādas nezinātājs nemūžam neuzietu. Mazliet nostāk no standarta maršruta un ļaužu burzmas. Neprātīgs frīraids 8 km garumā līdz pašai kalna pakājei un tas viss pa "svaigo" - fantastika! Gluži kā deserts, kas jāpataupa dienas noslēgumam, kad saule jau pamazām norietējusi.
Tiesa, ledājs ir un paliek ledājs. Tam pamazām kūstot, veidojas spraugas, kas jo īpaši labi saskatāmas, ar pacēlāju uzbraucot līdz augstākajam punktam (3210m). Zili zaļš ledus un pamatīgas šķirbas. Mazliet biedējošs skats, zinot, ka neuzmanīgākajiem tās var prasīt pat dzīvību. Uzsniegot biezai sniega segai, spraugas vairs nav saskatāmas un nezinātājam uz šāda kalna vienam pašam labāk nerādīties. Ja esat nolēmuši laisties lejup ārpus standarta trases, rēķinieties ar divkāršu risku. Tādam gadījumam noteikti iesaku gidu, kā arī pārzināt kalnu kultūras pamatnoteikumus. Kā sevi pasargāt un pareizi uzsvesties? Ieskaties www.drosaiskalns.lv.
Königreich des Schnees padomāts arī par mazākajiem snovbordistiem. Bērnu laukums, īpašs pacēlājs, bērnu istabas un apmācība.

www.stubaier-gletscher.com
www.stubaiaustria.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: