GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kopenhāgena

Baudītāja ceļvedisKultūraKur nakšņotKur paēstInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

5 klusas arhitektūras vietas. Kopenhāgenā, Londonā, Bordo, Sidnejā, Jokohamā. Iesaka arhitekte Ieva Zībārte

Laban Dance CentrePasažieru ostas terminālsBotāniskais dārzsRose Seidler HouseMuzejs Ordrupgaard« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · dānija · Kopenhāgena · 5 klusas arhitektūras vietas. Kopenhāgenā, Londonā, Bordo, Sidnejā, Jokohamā. Iesaka arhitekte Ieva Zībārte

Muzejs Ordrupgaard

Autors: Ieva Zībārte0 ATSAUKSMES

Muzejs Ordrupgaard

Netālu no Kopenhāgenas 1918.gada septembrī tika atklāta Hansenu ģimenes vasaras rezidence Ordrupgorda. Mājas īpašnieks Vilhelms Hansens bija apdrošināšanas uzņēmumu īpašnieks, valsts darbinieks ar kaislīgu aizraušanos - mākslu. Viņš draudzējās ar māksliniekiem, bieži apmeklēja Parīzi un kļuva par nozīmīgākās franču impresionistu kolekcijas īpašnieku Ziemeļeiropā. Jau kopš atvēršanas piepilsētas muiža smaržīga meža viducī vienu reizi nedēļā tika atvērta visiem interesentiem - Hansens vēlējās izglītot dāņus franču mākslas jautājumos. Kad 1951.gadā nomira viņa sieva, izrādījās, ka muiža, angļu stila parks un mākslas kolekcija ir novēlēta valstij ar noteikumu, ka tai jākļūst par muzeju.

Iespējams, Ordrupgorda turpinātu eksistēt kā nezināms lauku muzejs, ja vien 2001.gadā Dānijas kultūras ministrija neizsludinātu starptautisku konkursu par muzeja piebūvi. Konkursā uzvarēja Zaha Hadida, muzeju padarot par starptautisku adresi. Šajā gadījumā attālums no Kopenhāgenas centra (jābrauc ar vilcienu, tad ar autobusu un vēl kājām pa meža taku) tomēr ir bonuss, jo muzejs piedāvā klusu mākslas, kultūras un mākslas pārdzīvojumu dabiskā vidē. Hadidas melnā piebūve ir lielisks balanss vēsturiskajai ēkai, turklāt tā pārsteidzoši labi sēž apkārtnes ainavā. Noteikti jāizmanto iespēja paēst pusdienas muzeja kafejnīcā, kur koki un meža ziedi paši kāpj pa logu iekšā. Ēdienkarte piedāvā labu fusion tipa virtuvi, muzeja un kafejnīcas interjerā katra mazākā detaļa ir pārdomāta dizaina darbs. Izcils un relaksējošs veids kā pavadīt dienu Kopenhāgenas apmeklējuma laikā. Patiks gan solīdam pārim, gan jauniešiem.

Par daļu no muzeja nesen kļuvusi arī izcilā dāņu modernista, arhitekta Finna Jūla (Finn Juhl) privātmāja. Tā jāredz visiem 20.gadsimta dizaina entuziastiem.

Ordrupgaard
Vilvordevej 110
2920 Charlottenlund
www.ordrupgaard.dk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: