GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Dienvidfrancija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Fattoria NittardiCastello di AmaChateau La CosteChateau Sainte RoselineCommanderie de Peyrassol« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Dienvidfrancija · Vīna un mākslas baudītāju galamērķi

Chateau La Coste

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Chateau La Coste

Château La Coste ir trīs mūzu – vīna, mākslas un arhitektūras, simbioze, turklāt to izcilības esencē. 600 akru lielais īpašums atrodas 16km no impresionisma klasiķa Pola Sezāna dzimtās Francijas dienvidu pilsētiņas Eksenprovānsas – gleznainā lauku ainavā, Luberon kalnu pakājē. Pirmais, kas pārsteidz še tuvojoties, ir franču-amerikāņu mākslinieces Luīzes Buržuā gigantiskais “Crouching Spider,” kas burtiski pārvietojas pa ūdens virsmu - uz stārarhitekta Žana Nuvēla projektētās vīndarītavas fona. Château La Coste ir viena no šī apvidus modernākajām vīndarītavām, kopš 2009. gada tai ir arī organiskas vīndarītavas statuss un vīna audzēšana še notiek atbilstoši biodinamiskajai metodei.

Foto: Chateau La CosteFoto: Chateau La CosteFoto: Chateau La Coste

Īpašums pieder īru uzņēmējam, celtniecības un viesnīcu magnātam Paddy McKillen, kurš to iegādājās 2002. gadā – kā telpu savas dzīves lielākajām kaislībām. Nu jau vairāk kā desmit gadus viņš šurp regulāri aicina savus draugus māksliniekus un arhitektus – iedvesmoties un radīt ko speciāli šai vietai. Šobrīd Château La Coste kolekcijā ir vairāk kā 32 darbi un tā joprojām tiek papildināta ar visdažādākā izmēra un vēriena objektiem. Te atradīsiet gan Aleksandra Koldera, gan Hiroši Sugimoto un Laiema Gilika mākslas darbus, gan japāņu minimālisma klasiķa Tadao Ando projektēto Mākslas cnetru kas vienlaikus ir viens no viņa retajiem projektiem Eiropā. Kā arī “konservbundžu spridzinātāja” Frenka Gērija brīvdabas koncertzāli un Renzo Piano pavisam nesen pabeigto jauno izstāžu zāli. Atsevišķi mākslas darbi reflektē arī par vīna tematiku, piemēram, īru mākslinieka Guggi radītais gigantiskis bronzas kauss, kura nosaukums Calix Meus Inebrians iedvesmojies no bībliskā “My cup makes me drunk”.

Ņemot vērā, ka māksliniekiem tikusi dota pilnīga radoša brīvība, Château La Coste kolekcija ir eklektiska, taču vienlaikus lieliski integrēta vidē, katram objektam dzīvojot savu neatkarīgo dzīvi. Nekas še nav pārāk uzpucēts – grantētajai taciņai vedot cauri pļavām, krūmājiem un pakalniem. Rēķinieties, lai to visu apskatītu, jums būs nepieciešamas vismaz divas stundas, taču pēcāk varēsiet sevi godalgot ar pusdienām vienā no diviem Château La Coste restorāniem. Ja kādam kārojas uzkavēties vēl mazliet ilgāk, šogad īpašuma teritorijā tika atvērta arī 28 istabu Villa Coste – ar ziedu un garšaugu ieskautām terasēm. Lai nu kā, no šejienes noteikti nedrīkst aizbraukt nenobaudot La Coste dzirkstošo rosé, kas gatavots pēc šampanieša metodes, no grenache un cinsault vīnogām.

2750 Route De La Cride
chateau-la-coste.com

10/2017

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: