GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Franču Rivjēra

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraRaksti

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Fattoria NittardiCastello di AmaChateau La CosteChateau Sainte RoselineCommanderie de Peyrassol« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Franču Rivjēra · Vīna un mākslas baudītāju galamērķi

Chateau Sainte Roseline

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Chateau Sainte Roseline

Château de Sainte Roseline ir vieta, kur līdzāspastāv gan hedonisms, gan askēze. Tās stāsta līkloči iestiepjas vēl 11. gadsimtā, kad ar mūka Roubaud gādību še tika atvērts klosteris. Tā sirds ir neliela kapela, kas šodien nes klostera kādreizējās priekšnieces (1300 – 1329), Villenēvas marķīza meitas Roselīnas vārdu. Viņas dievbijība un dāsnums savulaik bijis izslavēts visā apkaimē, 19. gadsimtā viņa tika iecelta svēto kārtā un šodien viņas mumificētais ķermenis stikla sarkofāgā dus turpat mazajā kapelā.

Foto: Chateau Sainte RoselineFoto: Chateau Sainte RoselineFoto: Chateau Sainte Roseline

Kādreizējā abatijas teritorija savulaik kļuva arī par vienu no pirmajiem Provansas vīna laukiem. Vīna darīšanas vēsture še iesniedzas vēl 14. gadsimtā, kad klostera apkaimē vīnogulājus iedēstīja pāvests Jean XXII. Franču revolūcijas laikā abatija tika pārdota un to pārņēma commune des Arcs, īpašumam pārtopot par Château de Sainte Roseline. Tā tālākais liktenis bija visai raibs – kopš 1955. gadā vīndarītavai ir Cru Classé statuss un tā ir izslavēta ar saviem sarkanvīniem, baltvīniem un rosé. 1994. gadā to iegādājās uzņēmējs un mākslas kolekcionārs Bernard Teillaud, un viņa ambīcija bija padarīt seno klosteri par vīna un mākslas galamērķi, kura teritorijā laikmetīgās mākslas darbi harmoniski sadzīvo ar senajām leģendām.

Pati kapela joprojām ir svētceļnieku galamērķis, tiem še pulcējoties vairākas reizes gadā un jo īpaši 17. janvārī – Svētās Roselīnas dienā. Savukārt pārējā laikā še sastapsiet hedonistus – vīna un mākslas baudītājus, mazās kapelas īpašo auro šodien papildinot  Marka Šagāla mozaīkai, kas ataino Angel's Meal, Diego Giacometti bronzas darbam, kā arī Raoul Ubac un Jean Bazaine vitrāžām. Viscaur vīndarītavas teritorijā rodami arī laikmetīgās mākslas darbi un sezonas laikā Château de Sainte Roseline pārtop brīvdabas izstāžu telpā.

Château Sainte-Roseline, 83460 Les Arcs-sur-Argens

10/2017

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: