GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Franču Rivjēra

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraRaksti

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Fattoria NittardiCastello di AmaChateau La CosteChateau Sainte RoselineCommanderie de Peyrassol« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Franču Rivjēra · Vīna un mākslas baudītāju galamērķi

Commanderie de Peyrassol

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Commanderie de Peyrassol

Vīna darītava – mākslas telpa Commaderie de Peyrassol. ir Briseles mākslas galeristei Valerie Bach un kolekcionāram, mākslas mīļotājam Philippe Austruy piederošs 850 hektāru liels īpašums, kas sevī ietver arī viduslaiku muižu ar restorānu, nelielu viesnīciņu, izstāžu zāli un gigantisku skulptūru parku, kas brīžiem ietiecas vīnogu laukos, bet dažbrīd ieved īstenā meža biezoknī. 11. gadsimtā še cauri vijusies svētceļnieku taka, vēlāk īpašums nonācis Maltas bruņinieku ordeņa pārvaldībā, kuri še arī aizsākuši vīna rūpalu. Ja var ticēt visai skopajām vēstures liecībām, pirmā vīna raža – 28 000 litri, te ievākta 1256. gadā.

Foto: Commanderie de Peyrassol

Tiesa, pēc Franču revolūcijas bruņinieki no šejienes patriekti, vīna laukus pārņemot baznīcai un Francijas valstij. 1790. gada Commaderie de Peyrassol iegādājās Rigord ģimene, kura še saimniekoja četru paaudžu garumā, līdz 2001. gadā īpašumu pārdeva jau minētajam beļģu pārim.

Foto: Commanderie de Peyrassol

Kopumā Commaderie de Peyrassol teritorijā skatāmi vairāk kā 60 mākslas darbi – to autoriem variējoties no turpat pusstundas brauciena attālumā dzīvojošā franču tēlnieka Bernāra Venē līdz korejiešu māksliniekam Lī Ufanam, Cēzaram, Armānam, Nikijai de Sentfālai u.c.

Kā stāsta Valērija, skulptūru parks ik gadu tiek papildināts un daudzi no še skatāmajiem darbiem tapuši speciāli tam. Burtiski iesēdināti ainavas mežonīgumā, jo saimniekiem ir svarīgi saglabāt šī apvidus autentiskumu.

Foto: Commanderie de Peyrassol 

Commaderie de Peyrassol atrodas apmēram stundas braucienā no Nicas lidostas un tikpat no Sentropēzas – Var provincē, un cita starpā pazīstama arī ar lielisku rosé, tam veidojot 70 procentus vīndarītavas kopējā apjoma. Vīnogas še aug izteikti sausā augsnē, kuru veido klinšains māls un smilšakmens.

83340 Flassans-sur-Issole
peyrassol.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: