GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Granvila

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Astoņi modes muzeji, kas jāredz

Iva Senlorāna un Pjēra Beržē fondsCristobal Balenciaga museumChristian Dior MuseumLes Arts DécoratifsMuseo Salvatore FerragamoThe Museum at the Fashion Institute of TechnologyMoMuMusee Galliera« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Granvila · Astoņi modes muzeji, kas jāredz

Christian Dior Museum

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Christian Dior Museum

Šķiet franču modes klasiķis, “new look” ciltstēvs Kristians Diors ir vienīgais modes dizainers, kura muzejs atrodas viņa dzimtajās mājās. Granvila ir neliela, šarmanta pilsētiņa Normandijā, un Diors piedzima tai pat gadā (1905), kad viņa vecāki te iegādājās klints galā dusošo 19. gadsimta villu ar tai piegulošo dārzu. Bērnības skaistākos brīžus Diors esot pavadījis mātes angļu ainavu parku tradīcijās iekoptajā dārzā. Un arī vēlāk viņš lika sievietēm uzplaukt kā ziediem, ne reizi vien atzīstot, ka visa viņa dzīve bijusi dzimto māju arhitektūras un apkārtējās vides iespaidota.

Diora ģimenes māja ir maigi rozā rožu tonī, un no dārza vīteņrozēs ieaugušās terases paveras fantastisks skats uz turpat lejā šalcošo okeānu. Savukārt ēkas pamati ir no pelēkiem akmeņiem – rozā un pelēkajai krāsai vēlāk kļūstot par Diora rokraksta spilgtāko zīmi arī uz modes skatuves.

1932. gadā, īsi pēc Diora mātes nāves, tēvam iekuļoties finanšu krīzē, villa tika pārdota – to iegādājās Granvilas pilsēta, 1938. gadā atverot publikai tās dārzu. Savukārt 1997. gadā tā pārtapa Diora muzejā. Tiesa, muzejs ir atvērts tikai vasaras sezonā – no maija līdz septembrim, katrreiz pārsteidzot ar jaunu, mazliet sentimentāli nostalģisku modes nama vēsturei veltītu izstādi. Taču jau pati iespēja skatīt Diora augstās modes tērpus vēsturiskās trīs stāvu villas istabās, ir neaizmirstams sajūtu piedzīvojums.

Villa Les Rhumbs, 50400 Granville
www.musee-dior-granville.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: