GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Le Théatre du Soleil

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Le Théatre du Soleil

Brauciens uz šo teātri sola īpašu pieredzi. Franču teātris Le Théâtre du Soleil atrodas meža - Bois de Vincennes - malā Parīzes austrumos kādreizējās pulverfabrikas ēku kompleksā.
Teātra darbinieki šeit dzīvo un strādā no 1964. gada kā komūna, aktieri un tehniskie darbinieki saņem vienādu atalgojumu. Nemainīgs ir palicis arī pirmsizrādes rituāls - aktieru grimēšanās un sagatavošanās izrādei ir skatītājam atklāta, un skatītāju biļetes pie ieejas plēš pašrocīgi pasaulslavenā franču režisore Ariane Mnuškina.
Viņas leģendārais Saules teātris arī pēc četrdesmit gadus pasaules slavas apvītas darbības, nav zaudējis savu spēku un krāšņumu, ir brīvs no sadzīves, brīvs no sīkumiem. Tā uzmanības lokā ir cilvēku dvēseles un pasaules kopīgais rits. Saules teātrī savienojas dažādu pasaules kultūru spēles tehnikas, atklātas teatralitātes prieks un vēlme runāt par lielām lietām. Saules teātris labprāt ir gatavs atritināt gigantiskus eposus, aizvest uz senām civilizācijām, senām kultūrām. Tam nepietiek ar mazumu. Arī skatuviskais laiks šīm izrādēm aizvien ir dāsns - četras, piecas, sešas stundas.
Saules teātra fenomens slēpjas arī tā valdzinošajā vieglumā, kas arī pēc četru stundu skatīšanās, ļauj skatītājam doties atpakaļ reālajā dzīvē spēkpilnam, labi atpūtušamies, ar pozitīvu dzīves gribu. Ariana Mnuškina ir teātra ģēnijs un viņas radīto universumu mēdz dēvēt arī par bērnu teātri pieaugušajiem, un tam ir sakars ar nezaudēto spēju brīnīties.

Cartoucherie de Vincennes

www.theatre-du-soleil.fr

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: