GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Théatre de la Ville

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Théatre de la Ville

Teātris vairākkārt mainījis ir savu nosaukumu, par vēsturē būtiskāko uzskatot leģendārās franču aktrises Sāras Bernāras laiku, kas šo teātri, tolaik sauktu Théatre des Nations, nopirka 1898. gadā un ar lieliem panākumiem spēlēja Šekspīra „Hamletu, dāņu princi", uzstājoties titullomā. Sāras Bernāras vadībā ar viņu pašu uz skatuves teātris darbojās divdesmit piecus gadus, teātra fasādi greznojot uzrakstam Théatre Sarah Bernhardt.
Tieši pretī atrodas viens no vecākajiem un skaistākajiem Parīzes muzikālajiem teātriem Chatelet. Abas teātru ēkas kā vienotu ansambli kopā ar Chatelet laukumu 1860. gadā projektēja arhitekts Gabriel Davioud. Parīzes Komūnas laikā 1871. gadā teātris nodega un 1874. gadā tika atjaunots. Radikālu remontu teātris pārcieta sešdesmitajos gados, kad pilnībā tika izmainīts teātra iekšskats, no pirmatnējā veidola paliekot pāri vien ēkas sienām, fasādei un jumtam. 1968. gadā tas vēra durvis jau kā Théâtre de la Ville. Teātra fasāde atrodas Parīzes kultūras pieminekļu sarakstā.
Théâtre de la Ville atrodas arī Café Mistral, ģeniālās dejas mākslinieces Pīnas Baušas iecienītā Parīzes kafejnīca, kurā uzņemta filma „Coffee with Pina".
Šodien Théâtre de la Ville ir pirmā adrese Parīzē, kur vērts iegriezties, ja ir interese par mūsdienu spēcīgākajiem teātra un dejas māksliniekiem, kuriem izdevies pavērt kādas jaunas durvis, aizdoties pa vēl neiestaigātiem ceļiem. Théâtre de la Ville ir vērts apmeklēt, ja ir interese gan par pavisam jauniem māksliniekiem, gan par būtiskiem klasiķiem no visas pasaules.

2 place du Châtelet

www.theatredelaville-paris.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: