GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Théatre des Bouffes du Nord

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Théatre des Bouffes du Nord

Théàtre des Bouffes du Nord pieder skaistākajām teātra mājām pasaulē - iepriekšējās dzīves, kas šeit attīstījušās no 1876. gada, nav aizkrāsotas ciet, bet ir redzamas un sajūtamas. Izbālējušais Belle - Epoque krāšņums atgādina par sevi caur brīnišķīgi nolupušajiem interjeriem visā namā.
No 1914. gada nevienai no teātra trupām, kas šeit iemitinājās turpmāko sešdesmit gadu garumā, nebija tādas materiālās rocības, lai veiktu remontu. Un arī par teātra Sokrātu dēvētais britu režisors Pīters Bruks, kurš 1974. gadā šajā, nu jau vienīgi baložu apdzīvotajā namā nolēma attīstīt starptautisku teātra pētniecības laboratoriju, no kuras izauga Théàtre des Bouffes du Nord, ēkā nogulsnējušos laika slāņus atstāja neskartus. Vienīgi plīša krēslu rindas skatītāju zālē tika bez žēlastības izņemtas ārā, arī uz skatuves atstājot tikai kailas sienas, tā uzsverot, ka teātra notikšanai nav vajadzīgas ne dekorācijas, ne skatuviskā mašinērija. Tam pietiek ar cilvēku tukšā telpā.
Līdz 2009. gada beigām Théàtre des Bouffes du Nord mākslinieciskais vadītājs bija Pīters Bruks. Šobrīd teātrī viesojas mūsdienu mākslinieki, bet afišā parādās arī Pītera Bruka darbi. Tieši jaunākie meistara darbi tiek uzņemti vispretrunīgāk. Radikālā vienkāršība, kuru režisors attīsta savā mākslā nu jau pēdējos gadus desmit, ir pārsteidzoša savā nepretenciozitātē, domas skaidrībā un spēkā.

37 bis, Boulevard de la Chapelle

www.bouffesdunord.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: