GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Maratoni, kuros vērts piedalīties. Iesaka Aigars Nords

Medokas vīna maratonsThe Big 5Čikāgas maratonsBerlīnes maratonsBostonas maratonsParīzes maratonsŅujorkas maratons« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · Maratoni, kuros vērts piedalīties. Iesaka Aigars Nords

Parīzes maratons

Autors: Aigars Nords0 ATSAUKSMES

Parīzes maratons

Viens no populārākajiem un skaistākajiem maratoniem pasaulē. Galu galā tā ir Parīze. Liels, masveidīgs un ik gadu ap sevi pulcē vidēji 30-40 tūkstošus dalībnieku, no kuriem vismaz puse ir ārvalstnieki. Tu nemitīgi skrien milzīgā pūlī un acis ieplētis vēro pasaulē romantiskākās metropoles šedevrus - Triumfa arku, pie kuras tiek dots starts, Elizejas laukus, Rivolī ielu ar Luvru, greznajām ārvalstu vēstniecību ēkām un Bastīlijas laukumu, visbeidzot Parīzes rietumu sānielas, slaveno Buloņas mežu, Sēnas upi un Eifeļa torni. Parīze pēc pilnas programmas! Sajūta ir fantastiska, īpaši, ja iepriekš Francijas galvaspilsētu gadījies redzēt vairāk tūrista acīm. Metro pilns ar entuziastiem sporta tērpos, jo visi taču dodas uz lielo startu. Bet pēcāk puse Parīzes staigā ar medaļām kaklā. Ko tādu katru dienu vis neredzēsi!
Tradicionāli Parīzes maratons ik gadu notiek aprīlī. Tad uz vienu dienu vai vismaz dažām stundām dzīve pilsētas centrā apstājas, un, ja iespaidīgais maratona tusiņš jūs itin nemaz neinteresē, tai dienā labāk te nerādīties. Standarta Parīzi tāpat neredzēsiet. Tās vietā - muzikāli priekšnesumi trases malās, dīdžeji, koncerti un vairāki tūkstoši kliedzošu un skaļi appplaudējošu atbalstītāju. Kā jau maratonam pienākas. Tiesa, vispārēja ālēšanās un skriešana nestandarta kostīmos neuzņem pārmērīgi lielus apgriezienus. Netrūkst, protams, korporatīvās un starptautiskās ārvalstu komandas, entuziasti bārmeņu tērpos vai uz garām koka kājām, bet galu galā ikviens saprot, ka kaut kā tie 42 km arī jāpieveic - kā augsta ranga sportistiem, kurus uz šejieni atvilina pieklājīgais balvu fonds, tā arī pilnīgiem amatieriem, kas skrien savā lēnajā, mierīgajā tempā. Lai arī Parīze nekad nav īpaši izcēlusies ar uber-līmeņa zvaigznēm, sasniegtie ātruma rekordi ir pat ļoti labi - ap 2 h 7 min. Galvenokārt tamdēļ, ka maršruta reljefs ir ļoti pateicīgs ātram skrējienam. Nav pārāk daudz lieku uzkalnu, un arī atspirdzinošais pavasara gaiss ir kā radīts vidusmēra eiropieša plaušām. Ideāli!
Pirms maratona, protams, tiek rīkots Expo, kā arī tradicionālā "pastas ballīte". Martā tiek dots starts arī Parīzes pusmaratonam (www.semideparis.com).
Vairāk informācijas par maratonu: www.parismarathon.com

Vērts zināt:

Līdzīgi kā uz visiem pasaules līmeņa maratoniem, arī uz Parīzē notiekošo jāpiesakās jau ļoti savlaicīgi, jo skrējiena dalībnieku skaits ir ierobežots līdz 35 tūkstošiem.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: