GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Parīzes vērtīgākās vinila plašu veikalu adreses

Vinila Parīze. Labais krastsVinila Parīze. Kreisais krasts« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · Parīzes vērtīgākās vinila plašu veikalu adreses

Vinila Parīze. Labais krasts

Autors: Klāss Vāvere0 ATSAUKSMES

Vinila Parīze. Labais krasts

Pilsētas var iepazīt, apstaigājot baznīcas, krogus, veikalus vai muzejus. Es to visu kombinēju ar lietotu vinila plašu veikaliem. Lai arī tādas aplikācijas kā Yelp! ievērojami atvieglo jebkuras minoritātes navigāciju jebkurā lielpilsētā, citu lietotāju rekomendācijas joprojām ir neaizstājamas. Tādēļ, lūk, manas Parīzes vinila piezīmes, kas tapušas divos apmeklējumos šoruden un pagājušajā vasarā. Cenas starplaikā cēlušās par pāris eiro, bet kopumā viss kā jau Parīzē - viņi zina, kas ir labs, zina, ko tas maksā, un dažreiz nekautrējas paprasīt arī vairāk. Un tur visa ir daudz. Tādēļ šeit minētie veikali ir tikai daļa no pilnas bildes.

Foto: Vinila Parīze. Labais krastsFoto: Vinila Parīze. Labais krasts

La Violetera

Internetā šā disques de collection veikala darba laiks nav norādīts, un no pieredzes zināju, ka tas mēdz būt ciet arī tad, kad pienāktos būt vaļā. Pēc sazvanīšanās tomēr izdevās uztrāpīt – sestdienas pusdienlaikā biju vienīgais apmeklētājs. Maza istabiņa - stāvgrūdām piebāzta ar kasetēm un lielām un mazām platēm (arī padomju žurnāla Krugozor mīkstajām plēvītēm). Tikai franču mūzika, pārsvarā 1960. un 70. gadi. Un neprātīgi dārgi – Francoise Hardy vecie LP no 100 līdz 150 eiro. Tomēr Fransuāzas plauktu pārraku ar prieku, jo savulaik šo plašu vāki ar viņas meitenīgi domīgo smaidu lielā mērā definēja jauno parīzietes tēlu – trauslu, eleganti atturīgu un neatvairāmu. Tas, ka saimnieks izrādījās vienīgais Parīzē sastaptais mūzikas pārdevējs, kurš angliski nerunāja pilnīgi nemaz, šķita pašsaprotami un simpātiski. Un, visticamāk vecajam kungam uzreiz bija skaidrs, ka neesmu pircējs, bet muļķa ekskursants, kurš nezina, ko grib, un ar kura klātbūtni uz brīdi jāsamierinās. Tik un tā šausmīgi šarmanti.

12, rue Papillon 75009

Foto: Vinila Parīze. Labais krasts

Elvis My Happiness

Francijas oficiālā Preslija fanu kluba iestādījums - karaļa T-krekli, suvenīri, LP, CD, grāmatas un visādi deluxe krāmi čaukstīgos iesaiņojumos. Tikai jauni produkti, kas, atšķirībā no vairuma pārējo veikalu pārpilnības un apbružātās pievilcības, ar milimetra precizitāti izkārtoti retās rindās un stiklotās vitrīnās. Vairāk pēc bezpersoniskas suvenīru bodes, ne mūzikas un kaislības svētkiem, kā biju sacerējies. Varbūt neesmu gana oficiāls savā Elvisa mīlestībā, bet šeit jutos gandrīz tikpat garlaikots kā Galeries Lafayette sieviešu korpusā.

9, rue Notre Dame des Victoires 75002

 

Bimbo Tower

Biju dzirdējis, ka Bimbo ir grūti uzejama alternatīvās mūzikas oāze. Tā arī izrādījās. No ārpuses par to neliecina pilnīgi nekas. Ap adresē minēto ēku mazā un klusā ieliņā visnotaļ dzīvajā Bastīlijas rajonā riņķojot ceturto reizi un vērīgi ieskatoties logos, kuri nebūt nav ielas līmenī, tomēr izdodas pamanīt platēm pieblīvētus plauktus. Durvis slēgtas, jāzvana. Iekšā - uzņemšana lietišķi laipna. Veikals atrodas sīkā vienistabas dzīvoklī, kas pārblīvēts ar japaneese noise/harsh noise/freakouts/prog/70’s psyche/fluxus/sound poetry/hardcore/kraut/60s avantgarde u.tml ierakstiem. Vidējā LP cena virs 20 eiro. Klubs savējiem.

5, Passage Saint Antoine 75011

 

Born Bad

Pāris kvartālu attālumā no Bimbo un  piedāvājumā ne gluži tik radikāls, tomēr arī visnotaļ alternatīvs (Bastīlijas rajonā vispār valda alternatīvās popkultūras gaisotne ar tematiskām komiksu, t-kreklu un suvenīru pārdotuvēm; manīju arī pāris techno mūzikas bodes). Taču starp punk/surf/garage/cold & new wave/60s/70s/soul/funk u.c  platēm ir arī veci Beatles būtlegi, The Who, The Kinks u.c. britu roka LP – sākot no 20 eiro.

17, rue Keller 75011

 

Vinyl Office

10 minūšu gājienā no iepriekš minētajiem. Neliels, bet mājīgs. Nespiež uz kādu noteiktu stilu un retumiem, bet ir demokrātisks un relatīvi palēts. Par Eur 10 iespējams iegādāties patiešām labas lietas. Vērtīga singlu (īpaši franču, bet ne tikai)  kolekcija – no 6 līdz 40 eiro - un draudzīgs pārdevējs.

Nopirku: Led Zeppelin – Coda un Leonard Cohen - Songs of Love and Hate, abi - eur 10

9, rue Trousseau 75011

Foto: Vinila Parīze. Labais krasts

Paralleles

Dažu minūšu attālumā no Karaliskās pils, tajā galā, kur rue Saint-Honoré no pompozas iepirkumu maģistrāles pārvērtusies demokrātiskā kafejnīcu, antikvariātu un sīkbodīšu ieliņā. Lietoti CD un vinils, pārsvarā meinstrīma roks un pops, arī souls, tehno un franču mūzika. Nedārgs – LP maksā no 6 līdz 20 eiro, - un neinteresants piedāvājums. Ko jēdzīgu var atrast, bet var arī neatrast. Daudz mūzikas grāmatu franču valodā, bet angliski tikai Genesis publications superdārgie deluxe izdevumi, kas pieejami ierobežotās tirāžās un maksā ne mazāk par 350 eiro. Pārdevējs žēlojās, ka viņam jau gadiem krājoties pasūtījumi uz Exile par Rolling Stones Dienvidfrancijas periodu, bet cerību uz jaunu metienu neesot. Palielījos, ka man tāda ir, un, šķiet, izpelnījos nelielu respektu. To, ka tā man ir vienīgā Genesis grāmata, noklusēju.

Nopirku: Tom Waits - Heartattack and Vine, eur 8

47, rue Saint-Honoré 75001

Foto: Vinila Parīze. Labais krasts

Monster Melodies

Pašā centrā pie lielās Rivoli ielas, pārsimt soļu gājienā no Paralléles, bet daudz, daudz sakarīgāks. Pirmajā stāvā labo un tirgo vecu atskaņošanas tehniku – lenšu un kasešu magnetofonus, plašu spēlētājus un pastiprinātājus. Otrais ir pārblīvēts ar vinilu. Plates ir visur – plauktos, uz grīdas, pie sienām un griestiem. Pārsvarā roks (daudz 1960./70. gadu), taču arī laba džeza, blūza, hiphop u.c. atlase. Dārgi – no 20 eiro uz augšu. Dark Side of the Moon franču pirmizdevums (1973) ar oriģinālajiem plakātiem – 80 eiro. Toma Veitsa Swordfishtrombones krievu spiedums, kāds man Iecavā mētājas šķūnītī – 30, vācu – 35 (šķiet, pirms gadiem pieciem Berlīnē tādu dabūju par 16). Ļoti labs veikals, bet vajag daudz naudas un laika.

Nopirku: The Small Faces – Rock Roots: The Singles Album, eur 30

9, Rue des Déchargeurs 75001

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: