GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pilsētas kuņģis. 7 kolorītākie Eiropas tirgi

Katānijas zivju tirgusRialto tirgusBrikleinas tirgusLa BoqueriaMarche Enfants des RougesNaschmarktNoordermarkt organiskais zemnieku tirdziņš« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · Pilsētas kuņģis. 7 kolorītākie Eiropas tirgi

Marche Enfants des Rouges

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Marche Enfants des Rouges

Ieslēpies pašos Marē rajona ziemeļos, Marche Enfants des Rouges ir ne tikai vecākais Parīzes tirgus (tapis karaļa Luija XIII laikā, 1615. gadā), bet arī viens no kolorītākajiem. Pirmkārt, tam ir tirgum absolūti neraksturīgs nosaukums – Sarkano bērnu tirgus. Mitoloģija vēsta, ka tas aizgūts no 17. gadsimtā tepat blakus mājojušās bērnu patversmes, kuras iemītnieki nēsājuši sarkanus formas tērpus.

Foto: Marche Enfants des RougesFoto: Marche Enfants des RougesFoto: Marche Enfants des Rouges

Otrkārt, tāpēc, ka salīdzinoši nomaļš un nezinot ne tik viegli atrodams, tas joprojām ir arī visnetūristiskākais Parīzes tirgus. Iekļūt te var pa nelieliem dzelzs vārtiem, pie kuriem parasti atstutēti divriteņi. Kā jau klasiskās tirgus ēkās – tā galveno daļu sedz jumts, taču turpat blakus – pagalmā, viena blakus otrai ir vairākas vietējo iecienītas pusdienu ēstuves. Katrs galds un krēsls no "citas operas" – no koka līdz plastmasai un marokāņu motīviem, taču tas tikai piešķir smeķi. Paēst še var lēti, labi un tālab dienas "ēdamajās stundās" pūlis ir tik blīvs, ka teju var maisīt ar karoti.

Foto: Marche Enfants des RougesFoto: Marche Enfants des RougesFoto: Marche Enfants des Rouges

Savukārt paša tirgus stendu piedāvājums ir izteikti internacionāls – no Francijas lauku labumiem līdz marokāņu tadžinai un tikko ceptām bagetēm. Tāds koncentrēts un reibinošs garšu/smaržu kokteilis, ka pie stāta sajūts tiec teju no pastaigas vien.

39 rue Bretaigne

 

04/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: