GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākie un pārsteidzošākie Parīzes parki

Parc Buttes ChaumontArena de LuteceParc Andre CitroenPark de la VilletteParc MonceauJardin du Luxembourg« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · francija · Parīze · Skaistākie un pārsteidzošākie Parīzes parki

Arena de Lutece

Autors: Agita Salmiņa0 ATSAUKSMES

Arena de Lutece

Ja priekšroku dodiet parkiem ar vēstures klātbūtni, tad jādodas uz Arena de Lutece. Tā ir viena no vissenākajām Parīzes daļām, neskaitot Termālās vannas pie Musee Cluny. Nu jau vairāk kā gadsimtu parīziešiem un šīs pilsētas ciemiņiem atvērtas mūsu ēras pirmo gadsimtu lappuses, ļaujot skatīt gallu laiku arēnas paliekas. Tā saglabājusies labi, jo ilgu laiku bija izmantota kā kapsēta un bija parakta zem zemes. Pirms vairākiem gadsimtiem klīda tik vien kā runas par arēnas esamību kaut kur Parīzē, līdz arheologs un arhitekts Teodors Vakvaiers (Théodore Vaquer) to 1860. gadā atklāja. Bet, pats galvenais, arēna nes Parīzes latīnisko vārdu –lutetia, kas latīniski nozīmē Parīze. Būtībā arēna vēsta par Parīzes priekšteci - nelielu pilsētiņu vai drīzāk apmetni parīziešu ciltij mūsu ēras sākumā. Arēnas apriņķis tolaik tika dēvēts par jauno pilsētas apriņķi.

Diemžēl daļa arēnas tika nopostīta, veidojot ceļu rue Monge 20. gadsimta sākumā. Taču vēstures aura parkā tik un tā ir neizbēgama. Savulaik arēnā varēja sapulcēties ap 17 000 cilvēku, kuri bija ieradušies skatīties drāmu vai vēršu cīņas, sporta spēles vai cirku. Protams, vietas bija izkārtotas atbilstoši hierarhijai. Nabadzīgākie pilsētas iedzīvotāji varēja ieņemt vien augstākās vietas, taču priviliģētākie izrādi vēroja no pirmajām rindām, kur vērši iznesās laukumā, atveroties tieši zem kājām esošajām lūkām.

Parks atrodas Latīņu kvartālā, ne pārāk tālu no Sorbonas universitātes, tādēļ tas ir iecienīts studentu vidū un pavasarī viņus bieži var tur sastapt ieurbušos grāmatās, kamēr bērni spēlē futbolu, kur reiz skrējušas lauvas, savukārt nopietni vīri - petanku (pétanque ),tur, kur reiz tika praktizētas pirmās sporta spēles.

Ja ir vēlme veikt garāku pastaigu, vērts apmeklēt turpat netālu atrodamās pirts paliekas rue de Lanneau,  un tad jau tālāk turpināt pastaigu pa seno Via Romana Romas virzienā.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: