Pastaigājoties bieži rodas labas idejas vai atziņas. Taču Villette parkā filosofoskās atziņas ne tikai rodas, bet ir ietvertas tā pamatkoncepcijā. Tā radītājs Bernards Tsumi (Bernard Tschumi) parku projektējis ietekmējoties no Žaka Deridā dekonstruktīvisma idejas. Parkā paveras lieli zāliena plašumi, tajā nav nevienas vēsturiskas ēkas vai jebkādas citas vēsturiskas atsauces. Tas radīts kā vakuums informācijas un vēstures pārbagātajā metropolē. Parka centrālais objekts Ģeods (Geode) raisa sirreālas sajūtas. Lielā stiklotā bumba, kas sevī atspoguļo un sagriež kājām gaisā pasauli, atspīd mazajos kanāliņos, kas visi satiekas vienā punktā. Ģeods ir daļa no zinātnes centra, kas atrodas parkā. Nekautrēšos to nosaukt par fantastiskāko kino, ja ne pasaulē, tad vismaz Eiropā. Proti, skatītājiem tiek dots maksimāls klātbūtnes efekts, skatoties filmu uz 180 grādu plata ekrāna, kas aizstiepjas līdz pat griestiem. Šāds apmeklējums maksā vidēji 10 eiro.
Šis ir tikai viens no atraktīvajiem objektiem, kas atrodami parkā. Tajā mājo arī Zinātnes institūts, Nacionālā konservatorija (mūzikas un dejas fakultāte),
koncertzāle “Zenīts”, kas kalpo kā dažādu filmu un mūzikas festivālu norises vieta.
Lai arī Villete parks dēvēts par anti - tūristisku (jo tajā nav atrodams nekas vēsturisks), domājams, jebkuram šī parka apmeklējums būs kā patīkams pārsteigums, sastopoties ar ko atšķirīgu. Villete ir īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem un viena no tā galvenajām atrakcijām ir Pūķa dārzs, kurā atrodas milzīgs metāla pūķis ar 80 pēdu gariem nobraucieniem. Lieliska alternatīva Disnejlendai.
Kopumā parkā ir desmit dažādi tematiskie nostūri : Spoguļu dārzs, Kāpu dārzs, Režģu dārzs, Bambusa dārzs, Kustību dārzs un Salas dārzs. Katrs no tiem piedāvā specifisku atmosfēru un aktivitātes – kā kāpšana, dažādu kustīgo aparātu īre jeb gluži vienkārši ziņkārīga lodāšana pa Bambusa vai Salas dārzu.