GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hāpsala

Baudītāja ceļvedisKur paēst

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · igaunija · Hāpsala · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

Epp Maria Gallery

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

Epp Maria Gallery

Lai gan doma iegriezties Epp Maria Gallery iesākumā nelikās nemaz tik intriģējoša, tās apmeklējums lika aizkavēties krietni ilgāk nekā plānots, šai vietai vienkārši apburot ar draudzīgumu, siltumu un mīļumu. Sajūta, ka atrodies mākslas galerijā, paliek otrā plānā - daudz spēcīgāka ir sajūtā kā mājās - tāda īstena māju sajūta.
Divstāvu nams Igaunijas ostas pilsētā Hāpsalā (Haapsalu) kalpo kā izstāžu telpa gleznotājas Epp Maria Kokamägi, viņas vīra - gleznotāja un koktēlnieka Jaak Arro un viņu meitas - keramiķes Liisu Arro darbiem. Starp ģimenes radošā gara šedevriem - dekoratīvajiem keramikas šķīvjiem, gleznām un kokgrebuma galdiem, kas izkārtoti Gallery telpās, kaut kur uzvirmo garda ēdiena aromāts... Jā, tā ir otras meitas, vienas no pieprasītākajām modelēm Igaunijā un pavāres, Anni Arro darbošanās virtuvē. Gallery piedāvā gan laiski malkot kafiju vai vīnu, gan ieturēt labu tradicionālās igauņu virtuves maltīti. Nekāda plaši iztirzājama ēdienkarte šeit gan nav - vien garšīgs, mājas apstākļos gatavots ēdiens, kvalitatīvs, tapis ar mīlestību. Kā jau mājās, nekāds menu nav izstrādāts, viesi var baudīt to, ko viesošanās dienā saimniecei no sirds būs labpaticies gatavot. Šoreiz tika baudīts laša pīrāgs, boršča zupa, salāti, fantastiski pīrādziņi un maizītes. Starp citu, Anni Arro receptes apkopotas krāšņās recepšu grāmatās, kuras pērn atzītas par pārdotākajām Igaunijā.
Tāds ir šīs ģimenes un Gallery stāsts. Viennozīmīgi šī ir vieta, kurā vērts iegriezties kaut vien tādēļ, lai nobaudītu virtuvi, kuras galvenais raksturlielums un virsvērtība ir sirds siltums.


Epp Maria Galerii
Kunstigalerii Oü
Kalda 2, 90503 Haapsalu, Estonia
Tel.: +372 47 24 194
galerii@eppmaria.ee
www.eppmaria.ee

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: