GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Igaunija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Džeza festivāli, kas jāpiedzīvo. Iesaka Brians Melvins un Deniss PaškevičsInternational Jazzkaar FestivalApril JazzLotos Jazz Festival12 Points FestivalOtavas džeza festivālsMonreālas džeza festivālsŅūportas džeza festivālsKazahstānas džeza festivāliBaku džeza festivālsKoktebeles laikmetīgā džeza un pasaules mūzikas festivālsKrievijas džeza festivālsUmbria Jazz FestivalVācijas džeza festivāliKopenhāgenas džeza festivālsKongsbergas džeza festivālsNorvēģijas džeza festivāliZiemeļjūras džeza festivālsPori džeza festivālsMontre džeza festivālsDžeza festivāls Rīgas Ritmi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · igaunija · Igaunija · Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

International Jazzkaar Festival

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

International Jazzkaar Festival

Ierasti ar jaunām norises telpām kultūras pasākumi tiek godināti apaļā jubilejas gadā, bet starptautiskais džeza festivāls Jazzkaar Tallinā pie jauna, speciāli būvēta paviljona tika jau savā 23. norises reizē 2012. gadā. 1170 m2 plašais Marina Pavilion izbūvēts liedagā - vecpilsētas ostas teritorijā, un papildināts ar izstāžu zāli, brīvdabas atpūtas zonu un kafejnīcām. Paralēli par festivāla norises vietu tika izraudzīts viens no vecākajiem Ziemeļtallinas rajoniem Kalamaja, kur līdzās 20.-30. gadu koka apbūvei, savulaik izbūvēti arī industriālie kompleksi, kas tagad kļuvuši par kultūras un mākslas attīstības vidi, savukārt Georga Otsa mūzikas skolas audzēkņi Tallinas parkos, laukumos un ielās rūpējās, lai visa pilsēta festivāla laikā kļūtu par rezonējošu džeza platformu.

Jazzkaar vēstures atslēga meklējama vēl ilgu laiku pirms Igaunijas neatkarības atgūšanas, kad spītējot džeza mūzikas aizliegumam, igauņu komponisti un mūziķi Valter Ojakäär un Uno Naissoo tomēr paguva nostiprināt džeza tradīcijas iedīgli. Deviņdesmitie gadi izkausēja starpvalstu robežas - ļāva pasaules džeza asinīm ieplūst Igaunijā un festivāla ietvaros pašmāju džeza mākslinieki uz vienas skatuves varēja muzicēt ar tādām pasaules mēroga zvaigznēm, kā Ray Anderson, Steve Lacy, Leroy Jenkins un Roscoe Mitchell Quartet.

Tagad Tallina ir zīmīgs punkts pasaules džeza festivālu programmā. Jazzkaar uzmanības lokā ir visi džeza mūzikas līmeņi - sākot no džeza "meinstrīma" līdz absolūtam avangardam, un ne tikai. Mūzikas festivāls sniedz plašu ieskatu arī pasaules mūzikā un blūza notīs.

Jazzkaar aģentūra organizē aptuveni simts džeza notikumus gadā - to vidū džeza sesijas pilsētas klubos un pavasara, rudens un ziemas džeza koncertu sērijas nelielās pilsētas koncertzālēs.

www.jazzkaar.ee

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: