GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Igaunija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · igaunija · Igaunija · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Sāremā, Hīumā un Hāpsala

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Sāremā, Hīumā un Hāpsala

Igaunijā ir tūkstošiem neapzinātu pludmaļu, jo gandrīz vai uz jebkuras no salām ir iespējams atrast kādu smilšu strēli, kur var uzpūķot. Mežonīgajās pludmalēs ir viscaur akmeņaini krasti, taču īpaši piesardzīgiem jābūt tieši ar zemūdens akmeņiem. Pirms sākt pūķot, ieteicams tomēr izvēlēties visiem zināmus kaitspotus vai vienkārši novērtēt savas spējas un sagatavotības līmeni attiecīgai vietai.
Viena no populārākajām vietām ir Sāremā sala, kuru būtu vērts apceļot ne tikai skaistās dabas un vēju dēļ. Hīumā sala ir krietni mežonīgāka, taču tur atrodas viena no Baltijas jūras sērferu paradīzēm, taču esiet piesardzīgi - jebkura pūķošana uz salas var beigties bēdīgi, jo ir jārēķinās ar krasta vēju vai straumēm. Nesen tika oficiāli atklāts jauns kaitspots arī Hāpsalu pilsētā, kur Z līcī veidojas ideāla vieta gludūdens pūķošanai.

**** Sāremā salā ir daudzas mežonīgas pludmales. Populārākā atrodas uz dienvidiem no Kuresāres pilsētas - apmēram 10 km attalumā, tur ir arī kempings, patiesībā ideāla vieta, lai mācītos pūķot un braukt ar vējdēli.
Turklāt šajā vietā ir ne tikai lagūna, kas viscaur klāta ar smiltim, bet gandrīz km attālumā no krasta ir sekls ūdens. Vienīgais trūkums ir tuvumā esošā augstsprieguma līnija. Esiet piesardzīgi pie pūķa palaišanas un nolaišanas. Dariet to atrodoties dziļāk ūdenī. Kaugatoma apkārtnē ir ļoti daudz mežonīgu pludmaļu, bet ir jārēķinās ar akmeņiem. Parsvarā salā pūķošanai izmanto D, DR, DA vējus.

Foto: Sāremā, Hīumā un Hāpsala

***** Hīumā ir surf paradise. Taču jaiegaumē, ka Ristna ir domāta tikai un vienīgi ekspertiem. Netik pārgalvīgiem braucējiem derēs D līcis ar lielu beachbreak krastā. D līcī krasts ir samērā smilšains. Eksperti var doties otrā pusē ragam, mēģinot ķert Baltijas jūras lielākos viļņus. Tur bez zemūdens akmeņiem ir vēl viens būtisks likums - priekšroka vienmēr būs vējdēļotājiem un sērferiem. Tas ir un paliek vējdēļotāju spots, tāpēc respektējiet tos un atcerieties, viņi būs vienīgie, kas varēs jūs glābt nelaimes gadījumā, jo parasti braukāšana notiek offshore (no krasta) D, DR vējā.

Foto: Sāremā, Hīumā un Hāpsala

*** Hāpsalu lagūna ir perfekta trikiem un tiem, kuri mīl flatwater. Protams to nevar salīdzināt ar mūsu zaļo Bērzciemu, taču tur ir uzbūvēts pirmais Igaunijas kaitparks - ūdenī novietotas konstrukcijas.
Šī vieta ir viena no tuvākajām vietām Tallinai, kur ķert atklātās jūras vējus, tāpēc nereti kaitspots ir pilns ar vietējiem, kad iepūš R vēji.

Foto: Sāremā, Hīumā un HāpsalaFoto: Sāremā, Hīumā un Hāpsala

+ Daudz mežonīgās pludmales un neskarta daba
+ Lieli viļņi un bezgalīgi daudz flatwater secter spoti, izmantojamie pūķa izmēri galvenokārt ir 8 - 12m2, dēļi - twintipa un wave.
+ Atklātajā jūrā vienmēr ir pietiekams vējš
+ Igauņi ir ļoti draudzīgi un nekur nav tik droši kā uz salas
+ Makšķerēšanas, velo un pastaigas prieki ir bezgalīgi neierobežoti

- Pārsvarā akmeņainas pludmales
- Nav glābēju, it sevišķi off shore vējos.
- Daudz vietas nav pieeejamas ar transportu
- Vēss, vējains klimats

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: