GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Florence

Baudītāja ceļvedisKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties

IZVĒLIES CEĻVEDI

Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

HIX restaurantsGuy LassausaieThe Quality Chop HousePorta di PoLe GavrocheHélène Darroze at the ConnaughtThe SportsmanTextureFuor d'Acqual'AmbroisieLa Mère BrazierRestaurant 34Frantzén/LindebergWilliam CurleyPollen Street SocialCUTNextAviaryMathias DahlgrenAlineaDinner by Heston BlumenthalHerbert SamuelNehHawksmoorOsteria l'OlivetaGalvin La ChapellePolpoJamie's ItalianAbraxas NorthThe Harwood ArmsLa FromagerieLocanda dell'Isola ComacinaMoonGloriaEpp Maria GalleryWheeler's RestaurantelBulli3 FrakkarFire&Stone50 KvadratCroque GasconThe ProvidoresDaylesford Organic in Notting HillRiver CaféDaylesford Organic in GloucestershireChez Dominique restorānsRistorante BoscagliaMaze GrillTate Liverpool Restaurant-CafeL’Atelier de Joël RobuchonDaylesford OrganicReceptoriaStroganoff Steak HouseWedholms FiskRusskaya RybalkaLongridgeThe London Carriage WorksApollinareHavisCarpe DiemOsteria FrancescanaRigiblickTom AikensÖAubergineHakkasanPandelujoEchaurrenDekxelsMazeAlain Ducasse au Plaza AthénéeNomaPaul Bocuse« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Florence · Mārtiņa Rītiņa labāko Eiropas restorānu tops

Fuor d'Acqua

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

Fuor d'Acqua

Kā caurums aklā vecpilsētas mūra sienā, restorāna Fuor d'Acqua ieejas durvis ved bijušajās ratu šķūņa telpās. Tajās mani pārsteidz līdz pusdebesmalai augsti griesti un sagaida pati skaistākā melnā meitene, kādu jebkad esmu saticis! Runā, ka nedaudz koķetērijas pirms ēdienreizes veicinot apetīti...

Foto: Fuor d'AcquaFoto: Fuor d'AcquaFoto: Fuor d'Acqua

Fuor d'Acqua ir simtprocentīgs jūras velšu restorāns, kurā dziļūdens augļu ēdieni tiek pasniegti tradicionālā florenciešu izpildījumā un virtuvē nonāk tikai pati svaigākā iepriekšējā vakara nozveja no zivju tirgus Viareggio.

Ēdienkarte šeit pilda visai teorētisku funkciju, jo prakse prasa ieturēt labo toni un ļauties tam, ko noteiktajā dienā jūras māte atvēlējusi un pavāru rokas sarūpējušas. Izvēloties degustāciju, jūsu galda vidus tiks kronēts ar lielu jūras velšu plati, ko veidos tādi jūras dārgumi, kā sarkanās ugunsbarbes, tunzivis un jūras velni, tāpat arī Frutti di Mare sortiments ar dažnedažādākajiem čaulaiņiem un vēžveidīgajiem - omāriem, krabjiem, garnelēm, langustiem un vēl, un vēl, un vēl... Bagātīgs un svaigs baudījums!

Jūras veltes tiek papildinātas ar visdažādākajām mērcēm un sezonas dārzeņiem, tās tiek iemānītas karpačo uzkodās un visdievīgākajā pastā, kuras garšas burvības noslēpumu man neizdevās uzminēt... - līdz neielūkojos virtuves aizkulišu noslēpumos.

Jāsaka, ka Fuor d'Acqua virtuve atklāj šarmantu ainu gluži kā pēc... karagājiena. Un kā gan citādi - no simtu divdesmit sēdvietām šai dienā neaizpildīta bija tikai viena, bet pavāri paspējuši gan uzvarēt visu simtu deviņpadsmit gardēžu ordas izsalkumu, gan uzvarai par godu uzdziedāt un līksmot!

Bet triumfēju arī es, atklājot brīnumainās pastas noslēpumu! Proti, milzu katlā virtuves vidū, tajā pašā ūdenī, kurā visas dienas garumā gatavojas čaulaiņi, tiek gatavota arī pati pasta. Un nav nekāds noslēpums, ka ēdienam garšas intensitāti piešķir tieši pašas čaulas, mazāk - mīkstumi. Pieņemu, ka pret vakaru šajā buljonā vārītās Fuor d'Acqua pastas garša kļūst aizvien bagātīgākā un gardāka!

Fuor d'Acqua jūras velšu restorāns neviltotu vietējo florenciešu mīlestību iemantojis kopš 2000. gada. Mana apmeklējuma reizē mūsu kompānija bija vienīgie citzemju viesi, taču arī mēs varējām baudīt ārkārtīgi patīkamo, draudzīgo attieksmi - gluži kā atkalredzēšanos ar seniem un mīļiem draugiem. Arī pats Fuor d'Acqua īpašnieks ir klātesošs visās restorāna dienas norisēs - sākot no darba virtuvē līdz darbam zālē, apkalpojot viesus un pildot atbildīgo stāstnieka pienākumu.

Jūs droši vien domājat, cik veiksmīga izrādījās mana koķetērijas māksla ar skaisto melno meiteni..!? Kad vakara noslēgumā skaistajai namamātei lūdzu kopā nofotografēties, viņa atjokoja, ka tā vis nebūšot - par daudz esmu viņu āzējis... (Taču kopbilde man tomēr ir.)

Via Pisana 37R
50143 Firenze
T. : 055 222299
www.fuordacqua.it

 

04/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: