GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Itālija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES CEĻVEDI

2012. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Juris Zīģelis. Phu Quoc salas mierpilnā atpūta un Krabi klinšu kāpšanas ekstrēmsDarja Siņicina. Cēlā OksfordaAnna Butele. Atgriešanās AlmatiMārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukosAndris Rubīns. Džezs, pusnakts komēdiju šovi un Marina Rebeka uz Metropolitēna skatuves« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Itālija · 2012. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukos

Autors: Mārtiņš un Kārlis Dambergi4 ATSAUKSMES

Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukos

Lai gan uz Markes reģionu Itālijas centrālajā daļā dodamies teju katru gadu, nekad vēl nebija tur būts augusta saules versmē. Iegansts gana nopietns – mums tuvu draugu kāzas.

Foto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukosFoto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukosFoto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukos

Pesaro/Urbino provinces San Lorenzo in Campo ciematā ieradāmies pāris dienas pirms svinībām, lai palīdzētu svētku norises vietas iekārtošanas darbos. Šinī gadījumā tas nozīmēja vairākas intensīva un radoša darba piesātinātas dienas - 25 līdz 40 grādu karstumā. Lai gan kāzas tika organizētas itāliešu lauku garā, līgava un līgavainis tās bija plānojuši gana neparasti. Vintage noskaņās ieturētās dekorācijas, lampas, spilvenus, galdautus un pārklājus darināja paši kopā ar draugiem, krēslus un citas mēbeles gādāja no senu mantu noliktavām un draugu garāžām. Arī galdu klājums un ēdienkarte tika rūpīgi plānota, lai visi viesi varētu mieloties ar tradicionāliem un neparastiem itāliešu ēdieniem, kad vien vēlas – tos sarūpēja profesionāli pavāri. 

Jāsaka gan, ka Itālijā mūsdienu kāzas parasti norisinās ar kāzu plānotāja palīdzību, tās izmaksā dārgi un bieži esot pārlieku pompozas. Šīs kāzas tādas nebija! Līgavas vadībā sagatavošanās kāzām bija kopīgs darbs, un priekšdarbu periodā Latvijas viesi iepazina teju visus tuvējās apkārtnes ļaudis. Plānošanu un organizēšanu veica jaunais pāris savām rokām, un iecere, kas izdevās spoži, bija nodot viesiem jaunā pāra dzīves izjūtu – lai šīs kāzas būtu kā ballīte vieglumā, sirsnībā un katrs justos savā elementā. Vēl viens no tradicionālajām itāliešu kāzām atšķirīgs elements bija lūgtie kāzu viesi, kas pārsvarā bija draugi, citkārt – kāzu viesi lielākoties ir tuvi un tāli radi.   

Foto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukos

Šīs bija latviešu-itāliešu kāzas – jaudīgas visos aspektos!

Par kāzu svinību vietu tika izraudzīta draugiem piederoša sena lauku sēta – kalnos, prom no ciematiem, apmēram 1000 m virs jūras līmeņa. Lauku sētu vainagoja garš akmens mūra apjoms – dakstiņiem segts, vecs šķūnis. Neskaitāmās apjoma telpas jeb sekcijas, tāpat kā pagalms, tika aprīkots neskaitāmiem apgaismes ķermeņiem. Katra sekcija tika iekārtota atbilstoši līgavas izvēlētai tematikai – tika veidota scenogrāfija, piemēram, konfekšu istabai, restorāna telpai, bāram, ko darināja līgavainis, vai cūku aizgaldam ar sārti izgaismotu dzīvnieka imitāciju. Pagalmā tika pieslēgti veci televizori, kas videoinstalācijas veidolā stāstīja stāstus par jaunlaulātajiem, visapkārt tika izkārtotas āra lampas un siena ķīpas, kas pārklātas segām, pārtapa par dīvāniem. Šāda vides transformācija, piešķirot tai jo plašu noskaņu amplitūdu, prasīja teju instalāciju mākslinieka iemaņas. Kāzu auto bija žigulītis, kas atceļojis uz Itāliju no Kalnciema kvartāla Rīgā, un kura rotājumu radīja pati līgava. Vienīgā darbošanās, kas atgādināja kāzas Latvijā, bija vārtu turēšana jaunajam pārim, kas izraisīja lielu jautrību un neizpratni itāliešu vidū.

Protams, šim vizuālajam baudījumam tika pievienotas arī garšu kaislības, taču visam pāri kāzu svinības bija sajūtu baudījums. Tā sajūta, kad pēc pusnakts, gandrīz 40 grādu tveicē vari baudīt aukstu vīna glāzi, šarmantu, baltos kreklos un bikšturos tērptu džezmeņu izpildītu mūziku, un būt kopā ar šiem cilvēkiem, sniedza neparastu noskaņu.

Foto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukosFoto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukosFoto: Mārtiņš un Kārlis Dambergi. Par neaizmirstamām draugu kāzām Itālijas laukos

Ja kādam radās vēlēšanās, bija iespēja arī izrauties no kāzu aprīkojuma epicentra – pastaigāties vai zvilnēt šūpuļtīklos, kas iekārti retas ozolu birzītes koku zaros, kura izgaismota gaismas virtenēm. Šeit varēja elpot tveicīgo nakts gaisu, vērot notiekošo no malas un gūt filmas cienīgu iespaidu.

Ja salīdzina ar kino, šīs dekorācijas, iespējams, atgādināja filmu „Skaistuma nolaupīšana” (Stealing Beauty, 1996) vai kaut ko Fellīni garā. Kopumā šo atmiņā paliekošo sajūtu buķeti ir grūti raksturot vārdiem vai salīdzināt ar kaut ko iepriekš lasītu vai pieredzētu.

Foto: māksliniece MATILDE SOLIGNO

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Jessica Smith

Apmeklēja: OHIO


We are offering an investment program where you can earn 5 times your investment in 7 days for example you invest $100 in 7 days you get $1500 It's 100% genuine and payouts are sent into your bitcoin wallet immediately after trade …. Stop falling for scams and start earning good profit with a help of a professional trader send a dm now +1(252)285-2093 OR Email: andersoncarlassettrade@gmail.com to get started

Laura

Reibinoši skaisti :)

Kristīne

Pirms 3 gadiem biju ļoti līdzīgās itāļu-latviešu kāzās. Bez pompozitātes, bez iestudēta izklaides scenārija - ar dzirkstošu vieglumu un mīlestību.Cilvēki vienkārši svinēja un ļāva svētkiem pašiem savi veidot. Viennozīmīgi labākās kāzas kādās esmu bijusi.

ilmars

Apmeklēja: diemžel nav būts,varbuut kaadreiz

apraksts forss gribas pabuut

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: