GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Itālija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES CEĻVEDI

Anda Sīļa arhitektūras tūrista rokasgrāmata

MawlamyaingKiotoTokijaLaosas ziemeļu provincesHavanaMinhenePortoVičencaValensijaLondona« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Itālija · Anda Sīļa arhitektūras tūrista rokasgrāmata

Vičenca

Autors: Andis Sīlis0 ATSAUKSMES

Vičenca

Klasisko vērtību cienītājiem, kam netīk laikmetīgās arhitektūras uzmācīgie eksperimenti un ir vēlēšanās acis pamielot ar izbijušo laikmetu harmonisko mantojumu, iesaku ziedot kādu dienu ne pārāk populārajai Itālijas pilsētiņai Vičencai.
Šā tipa ceļotāji droši vien laiku pa laikam apmeklē Venēciju un gadījumā, ja tūristu pūļi sāk bojāt garastāvokli, ir pavisam vienkārši iekāpt vilcienā un pēc nieka 30 minūtēm jau būt vietā, kurā ir aplūkojami slavenā „augstās" renesanses arhitekta Palladio šedevri visnotaļ koncentrētā veidā.
Savos darbos (Vičencā to ir veseli seši) meistars turpina un attīsta klasisko arhitektūras valodu un, būdams neticami apdāvināts, ir atstājis nākamajām paaudzēm virkni ēku, kuru proporcijas, ordera kārtojums, mierīgā un majestātiskā forma līdz šim brīdim tiek apbrīnota, studēta un ieguvusi apzīmējumu „Palladio stils".

Foto: VičencaFoto: VičencaFoto: VičencaFoto: VičencaFoto: Vičenca

Visā pasaulē katrs arhitektūras students kā obligāto pamatizglītības elementu skicē četrkārt simetrisko Villa Capra La Rotonda, būvētu bijušā pilsētas pārvaldnieka ballīšu un pieņemšanu rīkošanai.
Villa atrodas skaistā dārzā un, būdama katra arhitekta svētceļojumu galapunkts, ir pieredzējusi ne vienu vien gadījumu, kad, nespēdami atraut acu no ikonas, studenti pamanās izšmaukt no ārā metēju vakara apgaitas un palikt tur pa nakti. Es pazīstu veselus divus arhitektūras censoņus, kam izdevies izpildīt šo rituālu, piedevām, viens būdams portugālis, ir turpat uz vietas iepazinies ar beļģieti un nolūkā novest rituālu līdz pilnībai abi esot visu nakti mīlējušies...

Foto: VičencaFoto: VičencaFoto: Vičenca

La Rotonda atrodas krietnu gabalu no centra, neaizmirstiet noskaidrot pusdienas pārtraukumu un darbalaiku. Iekštelpas atvērtas tikai sezonas laikā. Uz to vedošais kājāmgājēju ceļš nav pārāk interesants, labāk doties pa kalna augšu gar Villa Valmarana Ai Nani pie viena ievērtējot pilsētas panorāmu un neredzēti garo Portici di Monte Berico.

Foto: VičencaFoto: Vičenca

Obligātajā programmā ietilpst arī blakus esošie Palazzo Chiericati un Teatro Ollimpico. Teātrī noteikti vajag ieiet iekšā, ļoti īpatnējs veidojums ar skatuvi sastāvošu no vairākām butaforiju ieliņām. Palladio projektētā Vičencas bazilika atrodas pašā centrā, tur arī piemineklis šajā pilsētā dzimušajam ģēnijam. Sīkākos komentāros neizplūdīšu, jo info par Palladio tour ir dabūnams uz katra stūra un pilsēta ir gana omulīga un piemērota arī vienkāršai dīkdienībai.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: