GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Milāna

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Milāna · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Piccolo Teatro di Milano

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Piccolo Teatro di Milano

Līdzās Teatro alla Scala šis ir otrs teātris, kas Milānu ir padarījis pasaulslavenu spēļu mākslu interesentiem.
Teatro Piccolo di Milano šodien ietver sevī trīs spēles laukumus. Bet Piccolo tas saucas tādēļ, ka sākotnēji tas bija patiešām mazs teātris. Un tas pat nebija teātris, bet vecs Milānas kinoteātris, kurā itāļu režisori Džordžio Strēlers (Giorgio Strehler) un Paolo Grassi 1947. gadā ar Maksima Gorkija cilvēka eksistences zemāko punktu studijām - lugas „Dibenā" iestudējumu - sāka savu darbību. Tas bija Itālijā pirmais „Teatro stabile", teātris, kas neceļoja cauri visai Itālijai ar izrādēm, bet strādāja tikai savā pilsētā ar vienotu aktieru ansambli.
Piccolo teatro vadītāji Strēlers un Grasi vēlējās izveidot antielitāru teātri, kas būtu saprotams katram cilvēkam, un tajā pašā laikā tas nebūtu vienkāršots, bet nodarbotos ar dziļākajām un cilvēkam būtiskākajām problēmām. Sava teātra veidošanai viņi savos sabiedrotajos izvēlējās intelektuāli ietilpīgāko dramaturģiju - Antona Čehova, Viljama Šekspīra, Karlo Goldoni, Bertolda Brehta darbus.
Šodien šo vēsturisko teātra spēles laukumu var atrast Via Rovello 2 zem nosaukuma Teatro Grassi. Fašistiskās Itālijas laikā agrāko kinoteātri izmantoja kā cilvēku spīdzināšanas vietu. Uz jautājumu, kāpēc gan teātrim vajadzēja izvēlēties namu ar tik šausmīgu pagātni, parasti tiek dota pragmatiska atbilde - tā vismaz bija stabila iespēja. Un šī vieta arī bija pilnīgi antielitāra.
Piccolo Teatro centrālais spēles laukums šodien saucas Teatro Giorgio Strehler. Tā ir milzīgu auditoriju uzņemt spējīga moderna teātra zāle, kas darbojas no 1998. gada.
Eksperimentālas ievirzes darbi tiek izrādīti Piccolo Studio, kas darbojas pārbūvētajā agrākajā operetes teātrī.
Arī šodien Piccolo Teatro nav zaudējis režijas poētiskās izteiksmes spēku un svaigu teātra domāšanu, un tas ir arī augsta līmeņa pasaules teātra viesizrāžu spēles laukums.

Trīs spēles laukumi:

Teatro Strehler
Largo Greppi

Teatro Studio
Via Rivoli 6

Teatro Grassi
Via Rovello 2

www.piccoloteatro.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: