GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Roma

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Renesanses teātrisNāciju teātrisPiccolo Teatro di MilanoDeutsches TheaterBerliner EnsembleKungliga Dramatiska TeaternThéatre de la VilleHebbel-am-UferThéatre de l'OdéonThe Old VicShakespeare's GlobeWyndham's TheatreThe Kitchen New YorkRadialsystem VLe Théatre du SoleilDramatiskās mākslas skolaThéatre des Bouffes du NordComédie-FrancaiseEpidaurusBurgtheaterTeatro Argentina« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Roma · 20 Pasaules leģendārākie un īpašākie teātri

Teatro Argentina

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Teatro Argentina

„Teatro Argentina" pieder Romas visvecākajiem teātriem. 1730. gadā to uzcēla bagāta itāļu ģimene Sforza Cesarini.
Teātris pilnībā bija veidots no koka, tikai no ārpuses to ieskāva ķieģeļu sienas un kāpnes bija veidotas no akmens. Rūpējoties par to lai redzamība un dzirdamību būtu teicama, skatītāju zāle bija izveidota pakava formā un tajā bija izvietotas četrdesmit rindas ar koka soliem. 1732. gada 31. janvārī notika teātra svinīga atklāšana ar Demeniko Saro (Domenico Sarro) operu „Berenenice".
Pēc greznā atklāšanas uzveduma Teatro Argentina repertuāru veidoja teātra izrādes un koncerti. Ārzemju viesi, kas mūžīgajā pilsētā iegriezās 18. gadsimtā, bija vienisprātis - Teatro Argentina ir Romas būtiskākais teātris.
Kopš 18. gadsimta teātrī ir notikuši būtiski restaurācijas darbi, 19. gadsimtā tika izveidota arī teātra fasāde, kuras sākotnēji tam nemaz nebija.
1816. gadā Teatro Argentina notika Rosīnī operas Seviļas bārddzinis pirmuzvedums.
20. gadsmitā Teatro Argentina ir uzstājušās visas labākās itāļu teātra kompānijas. Šajā teātrī tika attīstīti arī ģeniālās vācu mākslinieces Pīnas Baušas un viņas Tanztheater Wuppertal divi Romai veltītie darbi „Viktor" un „O Dido", vieni no skaistākajiem uzvedumiem pasaules spēļu mākslu vēsturē.
Šobrīd šeit mājo Teatro di Roma un senā ietilpīgā skatītāju zāle ar pieciem balkoniem ir godpilnākais spēles laukums spēcīgākajiem teātru darbiem no visas pasaules. Teatro Argentina atrodas arī Romas teātra muzejs.
Kā jau mūžīgajā pilsētā, vietai, kurā atrodas Teatro Argentina, ir vēl senāka vēsture - reiz šeit atradās lielā senāta zāle - Curia Pompeii, kurā tika nogalināts Jūlijs Cēzars.

Largo di Torre Argentina 5

www.teatrodiroma.net

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: