GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Toskāna

Baudītāja ceļvedisKur nakšņotKur paēstArhitektūras tūrismsVērts zināt

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Fattoria NittardiCastello di AmaChateau La CosteChateau Sainte RoselineCommanderie de Peyrassol« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Toskāna · Vīna un mākslas baudītāju galamērķi

Castello di Ama

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Castello di Ama

Castello di Ama atrodas pašā Chianti Classico vīna reģiona sirdī, netālu no Sjennas pilsētiņas, kas slavena ar 13. gadsimtā celto gotiskā stila katedrāli, kas savulaik teju līdz asarām aizkustināja komponistu Rihardu Vāgneru, pēcāk kalpojot kā iedvesmas avots Grāla tempļa scenogrāfijai viņa pēdējā operā “Parsifāls”.

Foto: Castello di AmaFoto: Castello di AmaFoto: Castello di Ama

Castello di Ama nosaukuma poētiskais tulkojums ir “mīlestības pils,” un tā nenoliedzami ir viena no Toskānasreģiona īpašākajām vīndarītavām. Ne tikai sava unikālā terroir, kas ļauj še izaugt lieliskām sandiovese vīnogām, bet arī izcilās laikmetīgās mākslas kolekcijas dēļ.

Foto: Castello di AmaFoto: Castello di AmaFoto: Castello di Ama

Tās aizsākumi meklējami 2000. gadā un tā tapusi vīndarītavas īpašniekiem - Lorenza un Marco Pallanti, sadarbojoties ar šī apvidus pazīstamāko galeriju - Galleria Continua, kuras mājvieta ir leģendārā San Gimignano pilsētiņa. Mākslas darbi Castello di Ama rodami visur – ne tikai vīndarītavas apkaimē, bet arī vīna pagrabā, galvenajā villas ēkā un pat īpašumā esošajā kapelā. Un savā ziņā tie ir stāsts par enerģijas apmaiņu - visi darbi tapuši speciāli un iedvesmojoties no šejienes terroir, to radošajai enerģijai savukārt stimulējot vīna radīšanas un nobriešanas procesu. Tālab arī tradicionālās vīna tūres še apvienotas ar mākslas pastaigu, tādējādi ļaujot izbaudīt divu kultūru mijiedarbību. Pati kolekcija ir šī brīža spožāko laikmetīgās mākslas vārdu esence – Mikelandželo Pistoleto, Daniels Birēns, Lī Ufans, Anišs Kapūrs. Luīze Buržuā, Iļja un Emīlija Kabakovi. Hiroši Sugimoto u.c.

Viens no spēcīgākajiem darbiem Castello di Ama kolekcijā ir franču mākslinieka Daniela Birēna istalācija “Sulle vigne: punti di vista” (2001), ainavā iesēdināta gigantiska spoguļsiena, kuru ik pa mirklim stratēģiski pāršķeļ logi. Tajā sirreāli atspīd un transformējas apkārtnes lauki un pakalni, radot sajūtu, ka esi iekļuvis kādā netveramā un mazliet mistiskā absolūtā skaistuma dimensijā.

Savukārt mazās kapelas pašā centrā kā “melnais visuma caurums” skatītāju ievelk ugunīgi sarkana gaismas ala, kuras autors ir Lielbritānijā dzīvojošais indiešu mākslinieks Anišs Kapūrs.  No vienas puses tā atgādina ugunskuru, no otras – ceļu nekurienē, kura līkloči nav zināmi. Visemocionālākais kolekcijas darbs ir ķīniešu mākslinieka Chen Zhen gaismas instalācija “La lumiere interieur du corps humain” (Cilvēka ķermeņa iekšējā gaisma) vienā no vīna pagrabiem, kura tika radīta laikā, kad mākslinieks cīnījās ar vēzi un tika uzstādīta piecus gadus pēc viņa nāves.

Vīndarītavai ir arī savs restorāns un neliela piecu istabu naktsmītne tās teritorijā esošā vēsturiskā 18. gadsimta namā. Kopumā Castello di Ama aizņem 250 hektāru lielu teritoriju un atrodas apmēram 500 metru augstumā, vīna laukiem še mijoties ar olīvu birzīm. Gadā Castello di Ama tiek saražotas apmēram 350 000 pudeles vīna. Kā apgalvo īpašnieki – māksla un vīns ir viņu veltījums nākamajām paaudzēm, ņemot vērā, ka izcilākos šejienes vīnus paredzēts izturēt vismaz 30 līdz 40 gadus, savukārt tieši laiks ir tas, kas ļauj īsti uzplaukt un izvērtēt mākslu. 

Località Ama, 55, 53013 Gaiole in Chianti SI
castellodiama.com

10/2017

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: