GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Toskāna

Baudītāja ceļvedisKur nakšņotKur paēstArhitektūras tūrismsVērts zināt

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Fattoria NittardiCastello di AmaChateau La CosteChateau Sainte RoselineCommanderie de Peyrassol« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Toskāna · Vīna un mākslas baudītāju galamērķi

Fattoria Nittardi

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Fattoria Nittardi

Vietā, kur šobrīd atrodas Fattoria Nittardi, reiz esot bijis cietoksnis un ja var ticēt rakstiem – vīnogas še audzētas jau no 12. gadsimta. Toreiz īpašumam bijis pat tematisks nosaukums “Nectar Dei” jeb “Dievu nektārs”. 16. gadsimtā tas kādu laiku piederējis arī Michelangelo Buonarroti – leģendārajām renesanses ģēnijam, kurš šodien pazīstams vienkārši kā Mikelandželo. Viņš te esot iedēstījis pats savu vīnogu lauku un dodoties uz Romu pie pāvesta vienmēr ņēmis līdzi vīnu – kā “dievišķo dāvsnu”. 1549. gadā strādājot pie Siksta kapelas gleznojuma, viņš esot brālēnam rakstījis: “Es labāk izvēlos divas muciņas vīna nekā astoņus kreklus”.  Starp citu, godinot senās tradīcijas – katru gadu pirmās pudeles no Fattoria Nittardi tapušā Nectar Dei aizvien tiek nosūtītas pāvestam.

Foto: Fattoria NittardiFoto: Fattoria NittardiFoto: Fattoria Nittardi

Kopš 1982. gada īpašums pieder vācu galeristam Peter Fenfert un viņš aizsācis intriģējošu tradīciju – katru gadu ierobežotas sērijas Chianti Classico etiķetes dizainu uzticot kādam pazīstamam mūsdienu māksliniekam. Tostarp arī Joko Ono, kuras radītā etiķete ar uzrakstu “Imagine You” savulaik rotāja 3000 pudeļu 2005. gada Chianti Classic Casanova. Etiķešu autoru vidū bijis arī pazīstamais poļu mākslinieks Igors Mitorajs. austriešu mākslinieks un arhitekts Hundertvasers, kā arī vācu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts Ginters Grass, kura zīmētā etiķete attēlo gliemezi uz vīnogu ķekara. Kā zināms, gliemeža motīvs ir klātesošs arī Grasa darbos, viņa 1972. gada romānam saucoties - “No gliemeža dienasgrāmatas” (Aus dem Tagebuch einer Schnecke). 

Foto: Fattoria Nittardi

Papildus etiķetei, katrs no māksliniekiem radījis arī atsevišķu vīna pudeles ietinamo papīru. Lieki piebilst, šobrīd šie visi ir jau kolekcijas vīni, kas ik pa mirklim sastopami dažādās izsolēs. Tiesa, visam pa vidu atgadījušies arī dažādi anekdotiski gadījumi – piemēram, kāds mākslinieks atteicies no piedāvājuma radīt etiķeti, jo nedzerot (un līdz ar to nejūtot) vīnu.

Foto: Fattoria NittardiFoto: Fattoria NittardiFoto: Fattoria Nittardi

Vīndarītavas sirds ir vēsturiska akmens ēka ar viduslaiku torni centrā un kā jau Toskānas vīndarītavām ierasts, no visām pusēm to ieskauj cipreses, vīnogulāji un olīvkoki. Skulptūras un instalācijas izvietotas arī Fattoria Nittardi mazliet mežonīgajā dārzā. To autoru vidū ir gan Igor Mitorajs, gan Hundertvasers, Heiner Meyer un Dietrich Klinge. Īpašniekam ir arī iespaidīga akmens lauvu kolekcija un no tām še var sastapt veselas piecpadsmit. Savukārt tie, kas vēlas hedoniskas baudas apvienot ar intelektuāli meditatīvu izaicinājumu -  Fattoria Nittardi terasē, fonā vīdot galvu reibinošai apkārtnes panorāmai, iespējams uzspēlēt šahu ar pusaugu bērna lieluma figūrām.

Località Nittardi, 53011 Castellina in Chianti SI
nittardi.com

10/2017

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: