GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Venēcija

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas ArtesPalau de les Arts Reina SofiaDen Norske OperaEnglish National OperaRoyal Opera HouseMetropolitain OperaLa MonnaieWiener StaatsoperMarkgräfliches OpernhausBayreuther FestspieleOpéra BastillePalais GarnierTeatro alla ScalaGran Teatro La Fenice di VeneziaSidnejas operaArena di VeronaTeatro AmazonasŠlingenzīfa Operas ciemats RemdoogoVupertāles operaTeatro Real« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Venēcija · Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Gran Teatro La Fenice di Venezia

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Gran Teatro La Fenice di Venezia

Par Fēniksu - La Fenice - nosauktais opernams, kas tapis pēc arhitekta Gian Antonio Selva projekta, vēra durvis 1792. gadā, ir viena no pasaules teātru skaistākajām zīmēm ugunsgrēka pārvarēšanai. Liekot ugunsapēstajai Venēcijas operai piedzimt jaunā greznumā un kļūt par vienu no pašām svarīgākajām un skaistākajām notikšanas vietām mūzikai visā Itālijā.
„La Fenice" pirmo reizi ir atskaņotas Džuzepes Verdi operas „Traviata" un „Rigoleto", Igora Stravinska „The Rake´s Progress", Bendžamina Britena „Skrūves pagrieziens", Sergeja Prokofjeva „Uguns enģelis", Luidži Nono „Intolleranza 1960".
Divus mēnešus pēc Riharda Vāgnera nāves Venēcijā, „La Fenice" uzveda viņa pasaules pārveidošanas operu - „Nībelunga gredzenu" - visas četras daļas, pēc kuru piedzīvošanas cilvēkam būtu jākļūst citādākam.
Kļūdams par zīmi uguns pārvarēšanai, „La Fenice" pats ugunsgrēkā ir cietis vairākkārt, pēdējoreiz 1996. gadā, kad remontdarbu laikā ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā tas nodega līdz pašiem pamatiem.
Nams tika rūpīgi rekonstruēts pēc fotogrāfijām un kinodokumentiem, līdz aprīkots ar modernāko operas tehniku, un spējis ne tikai vēlreiz radīt, bet pat uzlabot savu leģendāro akustiku, „La Fenice" savas durvis vēra vaļā no jauna - ar Verdi „Traviatas" iestudējumu, turklāt atskaņojot ne to versiju, ko šodien ierasts spēlēt visā pasaulē, bet to, kas tika atskaņota „Traviatas" pasaules pirmizrādē 1853.gada 6.martā.

Campo S.Fantin
www.teatrolafenice.it

 

08/2011


DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: