GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Verona

Baudītāja ceļvedisKultūra

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Palacio de las Bellas ArtesPalau de les Arts Reina SofiaDen Norske OperaEnglish National OperaRoyal Opera HouseMetropolitain OperaLa MonnaieWiener StaatsoperMarkgräfliches OpernhausBayreuther FestspieleOpéra BastillePalais GarnierTeatro alla ScalaGran Teatro La Fenice di VeneziaSidnejas operaArena di VeronaTeatro AmazonasŠlingenzīfa Operas ciemats RemdoogoVupertāles operaTeatro Real« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · itālija · Verona · Pasaules īpašākie un leģendārākie opernami

Arena di Verona

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Arena di Verona

Viens no lielākajiem mūsdienu operas brīvdabas piedzīvojumiem - balti rozā kaļķakmenī cirstā Arena di Verona - ir vieta ar šausmīgu vēsturi.
Sākotnēji tā nemaz netika domāta operai. Un galu galā 30. gadā pēc Kristus, kad šis romiešu amfiteātris tika ierīkots, operas žanra kā tāda nemaz vēl nebija. Bija reālas cīņas uz dzīvību un nāvi gladiatoru starpā, un tās notika
Arena di Verona skatuves laukumā. 1278. gadā Arena di Verona tika sodīti un sadedzināti cilvēki.
Un tikai Renesanses laikā šo laukumu sāka apgūt teātris, bet noturīgi tas šeit sāka dzīvot no 1913.gada, kad par godu Džuzepes Verdi simtajai dzimšanas dienai tika nolemts Arena di Verona uzvest „Aīdu". Izcilā akustika operas atskaņojuma laikā nepalika nenovērtēta, un Arena di Verona zibenīgi pārtapa par iecienītu koncertu un krāšņu uzvedumu vietu. Tāda tā ir arī šodien. Visu vasaru Arena di Verona notiek operas festivāls, kura būtiskākās kvalitātes ir mūzika un amfiteātra akustiskais piedzīvojums.
Arena di Verona ir trešais lielākais antīkais amfiteātris - pēc Romas Kolizeja un Arena di Capua - kas saglabājies līdz mūsdienām. Ar 45 pakāpienu - sēdvietu rindām tas spējīgs ietilpināt 22 000 skatītājus.

www.arena.it

 

08/2011

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: