GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Krievija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās helibordinga augstienes

Chorvoq OromgohiKļučevskaja kalnieneTjanšana augstieneElbruss« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · krievijas federācija · Krievija · Pasaules labākās helibordinga augstienes

Elbruss

Autors: Kaspars Čekotins0 ATSAUKSMES

Elbruss

Tā ir Krievija! Ar visu no tās izrietošo... Tā, it kā tam tur būtu jābūt, nobrauciena vidū tevi var pārsteigt kalnu aizā reiz iestrēdzis, un tajā pamests, militārais tanks. Apkaimē kā dinozauru skeleti slejas nepabeigtu viesnīcu karkasi. Savukārt vecās darbojošās viesnīcas, kas reiz bijušas zīmīgas padomju laika pieturvietas, šodien it ne maz nav uzfrišinātas, un atsviež divas, trīs desmitgades atpakaļ. To interjeru vēl nostalģiski pušķo vecās koka slēpes, mums zināmās - „kocenes".
Taču ir iespējams arī baudīt ierastu civilizētu sadzīvi četru zvaigžņu viesnīcā Ozon Grand. Var noīrēt arī istabiņas un dzīvokļus tuvajā Elbruss ciemata apkaimē.
Pavasara sezonā šeit dienas ir skaistas un saulainas, bet turp aizbraucot agrāk, var arī gadīties, ka lidojamo dienu nebūs. Jo, lai helikopters celtos gaisā, debesīm jābūt tīrām un skaidrām. Jārēķinās, ka Elbrusā ir savs īpašs klimats, kas ir ārkārtīgi nepastāvīgs un atšķirīgs no apvidus klimata. Pāris desmitu minūšu laikā uz kalna virsotnēm var izveidoties sniega cepures, aizvilkties mākoņi, sacelties vējš un sākties negaiss, lai gan pirms tam nekas par to nav liecinājis.
No rītiem ciemats tiek modināts ar tādiem kā lielgabalu šāvieniem. Šādi nost tiek birdināts uz korēm sakrājušais sniegs, tādējādi nodrošinoties pret lavīnām.
Tad ceļas gaisā tradicionālais MI-8 helikopters, kas var uzņemt līdz pat 20 cilvēku lielu grupu. Kad sasniegta virsotne, pirmais gids nobraucot gar malu un pārbaudot sniega kvalitāti, mistiskā veidā tiek visiem priekšā, tā arī neatstājot redzamas savas pēdas. Katram no grupas pietiek vietas nobraukt pa savu neskarto pūderi.
Ainaviski Elbruss savā ziņā pat atgādina Alpus, kas ir gana neierasti Krievijas augstienēm. Šejienes gaisam raksturīgs koncentrēts priežu aromāts. Turpat līdzās arī dzīvi minerālūdens avoti - tie paši ūdeņi, kas pie mums pudelēs ar Narzan etiķeti. Redzēt un darīt tur ir ko!
Elbrusa kalnu virsotnies tika ietvertas helibordinga maršrutu izpētes ekspedīcijā, kurā dalību ņēma arī Maksims Balahovskis - pazīstamākais Krievijas snovborda freeride braucējs un viens no pionieriem.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: