GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Koknese

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

KAFEJNĪCA "LAIVA" UN LAIVU BŪVES BIROJS PĀVILOSTĀ, Dzintaru iela 31DZĪVES STILA NOLIKTAVA "BIG FISH", Brīvības iela 158 aVENTSPILS MUZEJA INTERJERS UN EKSPOZĪCIJA LIVONIJAS ORDEŅA PILS 2. STĀVĀZEIMUĻS, Krasta iela 31LMA JAUNAIS KORPUSS, Kalpaka bulvāris 13ŽAŅA LIPKES MEMORIĀLAIS MUZEJS, Mazā Balasta dambis 8 (Ķīpsala)DOBELES VĒSTURISKAIS TIRGUS LAUKUMS, Tirgus laukums 1SKATU TERASE AR PAVILJONU PIEMIŅAS PARKĀ LIKTEŅDĀRZS, Krievkalnu salaSAMRODES BIROJA ĒKA, Zvana iela 2SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aMARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS DAUGAVPILS CIETOKSNĪ, Mihaila iela 3« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Koknese · Latvijas arhitektūras 2012. gada spilgtāko projektu ceļvedis

SKATU TERASE AR PAVILJONU PIEMIŅAS PARKĀ LIKTEŅDĀRZS, Krievkalnu sala

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

SKATU TERASE AR PAVILJONU PIEMIŅAS PARKĀ LIKTEŅDĀRZS, Krievkalnu sala

Didzis Jaunzems, Laura Laudere sadarbībā ar arhitektu biroju Jaunromāns un Ābele

IDEJA

Platforma cilvēka un dabas harmonijai

Skatu terase un paviljons atrodas Likteņdārza piemiņas parka zonā, kas veltīta nākotnei. Parka koncepcija paredz to, ka šajā vietā apmeklētājs gūst mierinājumu, saņem spēku, lai varētu droši lūkoties nākotnē, doties uz priekšu.

Projekta autori atzīst, ka izstrādes sākumā mēģinājuši izprast, kas latvietim dod vislielāko mierinājumu un enerģiju. Nonākuši pie secinājuma, ka tā viennozīmīgi ir daba, kas arī tikusi izvirzīta kā vietas prioritāte. Būve ir kā platforma cilvēka un dabas harmoniskai mijiedarbībai. Tajā pilnībā ļauts dominēt dabas kvalitātēm.

Apskatot objekta potenciālo izvietojuma vietu, autoru komanda nonākusi pie secinājuma, ka pati skatu terases lokācija ir emocionāli atbrīvojoša, tādēļ radījuši vidi, kur to varētu izbaudīt un sajust ikviens parka apmeklētājs.

VĒRTS PAMANĪT

Horizonts pār Daugavu

Galvenā projekta arhitektoniskā ideja ir ēkas apjoms, kas sekojot cilvēku kustībai novietnē, no taciņas un soliņa pakāpeniski pārtop ēkā, tā atklājot tās novietojumu pašā Daugavas krastā. Skatu terase un paviljons palīdz atklāt novietnes īpašo raksturu - plašumu un tālo horizontu pār Daugavu.

Tā kā būve veidota harmonijā ar dabu un ievērojot novietnes īpatnības, īpaši tikusi analizēta galvenā cilvēku kustība novietnē. Ēka projektēta tā, lai, apmeklētājam virzoties pa taciņu, neaizsegtu skatu uz Daugavas panorāmu.

Projekta izstrādē ievēroti visspilgtākie un emocionālākie skatu punkti, kur izveidoti pieturas punkti (soliņi, segta telpa u.c.).

Ēka izveidota, izmantojot esošā reljefa īpatnības. Daļēji ierakta, tā neaizsedz skatu un nodrošina vieglu piekļuvi no zemākā skatu terases līmeņa. Tāpat respektēti teritorijā esošie koki, tādēļ ēka izvietota tā, lai tos būtu iespējams saglabāt.

Ēkai un skatu terasei ir dažādi atklātības līmeņi, kas dod iespēju to izmantot gan dažādos laika apstākļos, gan katram apmeklētājam izvēlēties sev tīkamāko atklātības vai noslēgtības līmeni.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Christy Walton

Apmeklēja: Loan offer

Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: