GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Latvija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Laivošanas maršruti Kurzemē

Engures upeAbavaUžavaRojaRindaIrbe« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Latvija · Laivošanas maršruti Kurzemē

Abava

Autors: Ingrīda Smuškova0 ATSAUKSMES

Abava

Abava jau sen ir viena no ūdenstūristu visiecienītākajām Kurzemes upēm. Tradicionāli laivu braucieniem izvēlētais posms ir no ietekas Ventā (Kandava) līdz Nabas ezeram (90 km), sadalot to vairāku dienu maršrutos.
Pirmos 12 km lejpus Kandavas upe plūst pa kārkliem aizaugušu zemieni un ir ļoti līkumaina. Te ir liela putnu un zivju bagātība. Netrokšņainiem ceļotājiem iespējams vērot dabu tieši un nepastarpināti. Vēlāk upe, pārplūstot pār dolomīta plāksnēm veidoto Velnakmens braslu, ietek savā plašajā ielejā, ko tad arī mēdz dēvēt par Kurzemes Šveici. Laivotāju skatam paveras iekopta mozaīkveida ainava ar dažādiem lauku apbūves elementiem. Šajā posmā var pietauvoties, lai tad uzkāptu līdz Velnakmenim un Velnalai, vai aizkātotu līdz „Plostiem" (tūrisma atpūtas centrs) vai „Imulām" (viesu nams) apēst ko gardu, vai „Imulās" iepazīt „Pasaku mežu".
Turpmāko posmu līdz Sabilei upe plūst samērā strauji. Sabilē atkal var izkāpt no laivām, iepirkt ko nebūt pārtikas veikalā un uzmest aci mazpilsētai. Jāatceras gan par laivu un mantu drošību - tātad, kādam tomēr jāpaliek par sargu.
Pēc aptuveni 5 km jau ir Abavas rumba. Te jāatceras, ka jābūt uzmanīgam, lai, šķērsojot rumbu, nesabojāt laivas uz dolomīta asajām šķautnēm. Tad atkal 5 km līdz Veģu tiltam, kur var uzrīkot kārtējo pieturu Sventes dzirnavu drupu apskatei Abavas labajā krastā, tūlīt aiz Virbupes ietekas.
Sākot no Veģu tilta upes plūdums kļūst vienmērīgs, tikai retumis krastos redzamas mājas. Līkumos līdz 15 m augstas smilšu kāpas, krastos bagātīga flora un fauna. Un tad jau Renda klāt. Ja ir apnicis brauciens, tad te ir laba vieta pabeigt laivošanu, jo blakus ir šoseja. Gaidot transportu, var iegriezties gan Rendas krodziņā, gan vietējā veikalā. Bet tiem, kuri tomēr turpinās laivot tālāk, jārēķinās, ka tad nu ceļš principā jāmēro līdz Abavas ietekai Ventā vai pat līdz Nabas ezeriem.
Ainava aiz Rendas izmainās: upe kļūst akmeņaina un sekla, parādās biežas straujteces, līkumi atsedz smilšakmens un dolomīta klintis, no kurām gāžas avotiņi. Upe plūst caur mežu, krastos aug lieli un veci koki. Tad 7 km pirms ietekas Ventā Abavas kreisajā krastā slienas majestātiskā Muižarāju krauja - ap 30 m augsta smilšakmens siena - ļoti labs orientieris.
Pēdējos 5 km pirms ietekas Ventā Abava paliek šaurāka, straujāka un dziļāka. Ja ir atlicis spēks un ir vēlme pārbaudīt izturību, tad droši jādodas tālāk pa Ventu līdz Nabas ezeriem. Te piedzīvojumu netrūks, jo īpaši, ja Ventā būs pretvējš vai ezeros sānu vējš. Taču, ja izturēts līdz galam, gandarījums par braucienu un pašu varējumu ir milzīgs.

Ieteikumi
- Ieteicams apgādāties ar pārtiku pietiekamā daudzumā, jo var gadīties, ka pa ceļam nav veikalu. Vislabāk ēdienkarti sastādīt laicīgi pirms pašas laivošanas un pārtiku iepirkt kopīgi - saskaņā ar ēdienkarti.
Labi, ja kompānijā ir kāds, kas prot un kam patīk gatavot, un kas ar prieku uzņemtos galvenā pavāra lomu - tad kop-ēšanas pasākums nebūs haotisks, jo visi pārējie pakļausies šefpavāram.


- Atcerieties, ja esat laivā pirmo reizi un vēl neesat pārliecināti par savām spējām un prasmēm, tad mantas jāiepako maisos (atkritumu vai speciālos ūdens tūrisma) - kas zin', ja nu laiva apgāžas, vai kādā no jautrošanās pasākumiem piepildās ar ūdeni, jo beidzot laivošanu vakarā vai ceļojuma beigās - tīras un sausas drēbes tomēr gribēsies uzvilkt.


- Īpašu uzmanību jāpievērš atkritumu jautājumam - upes ir tīras un tādām tām arī jāpaliek. Ņemiet līdzi savus atkritumus, ko maršruta beigās nodosiet jūsu laivu vedējam vai paņemsiet līdzi izmešanai savā dzīvesvietā, vai pa ceļam tam piemērotās tvertnēs.


- Ceļā līdzi noderēs karte. Tāpēc kompānijā sameklējiet kādu, kas māk to lasīt un sekot līdzi laivu brauciena laikā.


- Nebaidieties laivot nesezonā! Tas ir tikai stereotips, ka laivot var vienīgi vasarā.

Informācija par laivošanas maršrutiem, laivu nomu un piegādi
Visā Kurzemē:
www.juraslaivas.lv
www.campo.lv

Rojas upē un tuvākā apkārtnē:
Firma "Norands"
Tālr.: 26558483
E-pasts: noriks67@inbox.lv

Abavā un Kurzemē:
Laivu noma „Anša laivas"
Tālr.: 26520410
E-pasts: meldago@inbox.lv

www.plosti.lv
www.kempingslaipas.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: