GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Latvija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Laivošanas maršruti Kurzemē

Engures upeAbavaUžavaRojaRindaIrbe« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Latvija · Laivošanas maršruti Kurzemē

Irbe

Autors: Ingrīda Smuškova0 ATSAUKSMES

Irbe

Irbes upe vēl pirms pāris gadiem piederēja pie grupas „aqua incognita", taču tagad karstā dienā, laivojot pašā vasaras plaukumā, te jau ir kā uz Brīvības ielas Rīgā - ar sastrēgumiem. Visbiežāk laivotais Irbes posms ir no Rindas tilta līdz jūrai. Šo ap 40 km garo posmu nosacīti var iedalīt "upe pirms kāpām" un "kāpu posms" - faktiski sanāk, ka laivu brauciena iesākums ir nevis pa Irbes upi, bet pa Rindu. Ļoti jauka upe iesācējiem, jo laivu brauciens sniedz patīkamas emocijas visā posmā un nostiprina vēlmi laivot atkal.
Upei ir daudz atteku un valku. Iesākumā vēl manāmas kādas mājas tās krastos, bet drīz vien upe iegriežas piejūras kāpu mežā, kam seko līkumi ar skaistiem smilšu atsegumiem. Krastā ir arī gana daudz labu apmetņu vietu. Mēdz būt arī kāds sagāzies koks, kādi akmeņi seklākās vietās, bet tas braucienu padara tikai interesantāku un aizraujošāku. Katrs var nodemonstrēt spējas un prasmes laivu stūrēšanā un šķēršļu apbraukšanā.
Būtībā sanāk, ka lielāko ceļojuma daļu laivotājs veic paralēli jūras krastam ar visai līdzīgām, bet neapnīkstoši skaistām ainavām. Upe nav strauja, bet nav arī pārāk rāma. Ņemot vērā, ka upe plūst ziemeļaustrumu virzienā, vasarās valdošie vēji pūš laivotājiem no muguras, kas tikai sniedz bonusus airēšanai.
Ja laivošanas noslēguma laiks nav svarīgs, pa ceļam noteikti var piestāt krastā un doties apskatīt kādu kultūrvēsturisku vērtību, piemēram, pāris kilometru attālumā no upes ir gan Miķeļbāka, gan „Zvaigznīte" - Ventspils Radioastronomijas centrs Irbenē.
Ceļojumu vislabāk beigt kempinga vietās upes labajā krastā tieši pie ietekas jūrā. Ainava te ir kā ne Latvijā, jo kreisajā krastā esošā kāpa rada iespaidu, ka ir izairēts blakus kādam Ziemeļāfrikas tuksnesim. Te ir lieliska iespēja arī ielaivot jūrā, pabaudīt jūras viļņus, mēģinot savaldīt laivu...

Ieteikumi
- Ieteicams apgādāties ar pārtiku pietiekamā daudzumā, jo var gadīties, ka pa ceļam nav veikalu. Vislabāk ēdienkarti sastādīt laicīgi pirms pašas laivošanas un pārtiku iepirkt kopīgi - saskaņā ar ēdienkarti.
Labi, ja kompānijā ir kāds, kas prot un kam patīk gatavot, un kas ar prieku uzņemtos galvenā pavāra lomu - tad kop-ēšanas pasākums nebūs haotisks, jo visi pārējie pakļausies šefpavāram.


- Atcerieties, ja esat laivā pirmo reizi un vēl neesat pārliecināti par savām spējām un prasmēm, tad mantas jāiepako maisos (atkritumu vai speciālos ūdens tūrisma) - kas zin', ja nu laiva apgāžas, vai kādā no jautrošanās pasākumiem piepildās ar ūdeni, jo beidzot laivošanu vakarā vai ceļojuma beigās - tīras un sausas drēbes tomēr gribēsies uzvilkt.


- Īpašu uzmanību jāpievērš atkritumu jautājumam - upes ir tīras un tādām tām arī jāpaliek. Ņemiet līdzi savus atkritumus, ko maršruta beigās nodosiet jūsu laivu vedējam vai paņemsiet līdzi izmešanai savā dzīvesvietā, vai pa ceļam tam piemērotās tvertnēs.


- Ceļā līdzi noderēs karte. Tāpēc kompānijā sameklējiet kādu, kas māk to lasīt un sekot līdzi laivu brauciena laikā.


- Nebaidieties laivot nesezonā! Tas ir tikai stereotips, ka laivot var vienīgi vasarā.

Informācija par laivošanas maršrutiem, laivu nomu un piegādi
Visā Kurzemē:
www.juraslaivas.lv
www.campo.lv

Rojas upē un tuvākā apkārtnē:
Firma "Norands"
Tālr.: 26558483
E-pasts: noriks67@inbox.lv

Abavā un Kurzemē:
Laivu noma „Anša laivas"
Tālr.: 26520410
E-pasts: meldago@inbox.lv

www.plosti.lv

www.kempingslaipas.lv


DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: