GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Latvija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Laivošanas maršruti Kurzemē

Engures upeAbavaUžavaRojaRindaIrbe« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Latvija · Laivošanas maršruti Kurzemē

Rinda

Autors: Ingrīda Smuškova0 ATSAUKSMES

Rinda

Rindas upes garums ir 29 km. Tā izceļas ar savu mierīgo plūdumu, kur bieži tā dziļi iegrauzusies irdenajā kūdras pamatnē, veido dziļas zemūdens straumes, māla bluķus, šahtas un nišas.
Upes pirmie 9 km būtībā ir mazu ezeriņu virkne. Pēc tiem seko straujš un līkumains posms, bet 9 km pirms Rindas ciema upe savulaik bagarēta un var šķist garlaicīga, daži upes apkārtni pat nodēvējuši par "kāpostu laukiem". Upe te plata, taču straumes nav, vietām var gadīties, ka nav arī ūdens, kur airi iemērkt. Tādēļ kanoe laivas te ir vispiemērotākās. Bet aiz Rindas ciema upe tek kādus 5 km līdz satekai ar Stendi, izveidojot Irbes upi, un patīkami izmainās: dzidrs ūdens, straume, asi līkumi.
Gadās, ka laivojot sanāk paveikt ko tādu, ko tēlaini varētu pat nosaukt par varoņdarbu vai tam pielīdzināmu „akciju". Tā sagadījās mums, kad Rindas upē, tieši bagarētajā tās posmā, bija iebridis (vai iekritis) kumeliņš, kurš nekādi nevarēja tikt laukā, bet viss pārējais zirgu pulks bija tālu no upes. Kopīgiem spēkiem mūsu draugu pulkam izdevās kumeļu no upes izcelt stāvajā krastmalā. To skatu pēc tam, kā kumeļš sasauca savu māti un abu tikšanās skrējiens - tādu nekad iepriekš un arī pēc tam nav izdevies redzēt. Šādi gadījumi laivošanas laikā ir tie, kas nostiprina domu, ka laivot vajag pamēģināt un turpināt katru gadu, kaut reizi gadā.

Ieteikumi
- Ieteicams apgādāties ar pārtiku pietiekamā daudzumā, jo var gadīties, ka pa ceļam nav veikalu. Vislabāk ēdienkarti sastādīt laicīgi pirms pašas laivošanas un pārtiku iepirkt kopīgi - saskaņā ar ēdienkarti.
Labi, ja kompānijā ir kāds, kas prot un kam patīk gatavot, un kas ar prieku uzņemtos galvenā pavāra lomu - tad kop-ēšanas pasākums nebūs haotisks, jo visi pārējie pakļausies šefpavāram.


- Atcerieties, ja esat laivā pirmo reizi un vēl neesat pārliecināti par savām spējām un prasmēm, tad mantas jāiepako maisos (atkritumu vai speciālos ūdens tūrisma) - kas zin', ja nu laiva apgāžas, vai kādā no jautrošanās pasākumiem piepildās ar ūdeni, jo beidzot laivošanu vakarā vai ceļojuma beigās - tīras un sausas drēbes tomēr gribēsies uzvilkt.


- Īpašu uzmanību jāpievērš atkritumu jautājumam - upes ir tīras un tādām tām arī jāpaliek. Ņemiet līdzi savus atkritumus, ko maršruta beigās nodosiet jūsu laivu vedējam vai paņemsiet līdzi izmešanai savā dzīvesvietā, vai pa ceļam tam piemērotās tvertnēs.


- Ceļā līdzi noderēs karte. Tāpēc kompānijā sameklējiet kādu, kas māk to lasīt un sekot līdzi laivu brauciena laikā.


- Nebaidieties laivot nesezonā! Tas ir tikai stereotips, ka laivot var vienīgi vasarā.

Informācija par laivošanas maršrutiem, laivu nomu un piegādi
Visā Kurzemē:
www.juraslaivas.lv
www.campo.lv

Rojas upē un tuvākā apkārtnē:
Firma "Norands"
Tālr.: 26558483
E-pasts: noriks67@inbox.lv

Abavā un Kurzemē:
Laivu noma „Anša laivas"
Tālr.: 26520410
E-pasts: meldago@inbox.lv

www.plosti.lv
www.kempingslaipas.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: