GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Latvija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Laivošanas maršruti Kurzemē

Engures upeAbavaUžavaRojaRindaIrbe« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Latvija · Laivošanas maršruti Kurzemē

Užava

Autors: Ingrīda Smuškova0 ATSAUKSMES

Užava

Užava ir viens no Kurzemes jaunatklātajiem laivošanas maršrutiem. Labi laivojama arī pie ļoti zema ūdens līmeņa, jo ir šaura, bet salīdzinoši dziļa. Izteikta straume jūtama visā maršruta garumā. Turklāt Užavas upes krasti jau vēsturiski ir mazapdzīvoti, kā rezultātā saglabājusies neskarta bioloģiskā daudzveidība. Vienu posmu laivojam cauri pļavām, upes krasti šeit ir vai nu aizauguši ar raksturīgajiem zālaugiem vai bagarētie posmi ar kārkliem. Dzidrajā ūdenī lēni lokās zāles, šur tur aizskrien pa raudu bariņam, virs raupjo smilšu sērēm tusē grunduļu bari, brīžiem upe ir īsti forelīga. Krastos zied baldriāni un dažādas lauku puķes. Ik pa brīdim atklājas ciešas niedru audzes, kurās kūsā dzīvība: brēkā, dzied, sten, ķērkā un čabinās neredzami putni. Šur tur balt/melnalkšņu krastos ganās govis, kas nākot dzert, krastā ierīkojušas pamatīgas takas. Nemanot upe ievijas mežā, dabas trokšņu radītais ļembasts kļūst vēl skaļāks un priekšā pirmais šķērslis. Pār upi nolīkušie koki un krastos jaukto koku mežs veido ēnainu aleju. Karstums atkāpjas, bet dunduri ne.

Ieteikumi
- Ieteicams apgādāties ar pārtiku pietiekamā daudzumā, jo var gadīties, ka pa ceļam nav veikalu. Vislabāk ēdienkarti sastādīt laicīgi pirms pašas laivošanas un pārtiku iepirkt kopīgi - saskaņā ar ēdienkarti.
Labi, ja kompānijā ir kāds, kas prot un kam patīk gatavot, un kas ar prieku uzņemtos galvenā pavāra lomu - tad kop-ēšanas pasākums nebūs haotisks, jo visi pārējie pakļausies šefpavāram.


- Atcerieties, ja esat laivā pirmo reizi un vēl neesat pārliecināti par savām spējām un prasmēm, tad mantas jāiepako maisos (atkritumu vai speciālos ūdens tūrisma) - kas zin', ja nu laiva apgāžas, vai kādā no jautrošanās pasākumiem piepildās ar ūdeni, jo beidzot laivošanu vakarā vai ceļojuma beigās - tīras un sausas drēbes tomēr gribēsies uzvilkt.


- Īpašu uzmanību jāpievērš atkritumu jautājumam - upes ir tīras un tādām tām arī jāpaliek. Ņemiet līdzi savus atkritumus, ko maršruta beigās nodosiet jūsu laivu vedējam vai paņemsiet līdzi izmešanai savā dzīvesvietā, vai pa ceļam tam piemērotās tvertnēs.


- Ceļā līdzi noderēs karte. Tāpēc kompānijā sameklējiet kādu, kas māk to lasīt un sekot līdzi laivu brauciena laikā.


- Nebaidieties laivot nesezonā! Tas ir tikai stereotips, ka laivot var vienīgi vasarā.

Informācija par laivošanas maršrutiem, laivu nomu un piegādi
Visā Kurzemē:
www.juraslaivas.lv
www.campo.lv

Rojas upē un tuvākā apkārtnē:
Firma "Norands"
Tālr.: 26558483
E-pasts: noriks67@inbox.lv

Abavā un Kurzemē:
Laivu noma „Anša laivas"
Tālr.: 26520410
E-pasts: meldago@inbox.lv

www.plosti.lv
www.kempingslaipas.lv

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: