GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rēzekne

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

KAFEJNĪCA "LAIVA" UN LAIVU BŪVES BIROJS PĀVILOSTĀ, Dzintaru iela 31DZĪVES STILA NOLIKTAVA "BIG FISH", Brīvības iela 158 aVENTSPILS MUZEJA INTERJERS UN EKSPOZĪCIJA LIVONIJAS ORDEŅA PILS 2. STĀVĀZEIMUĻS, Krasta iela 31LMA JAUNAIS KORPUSS, Kalpaka bulvāris 13ŽAŅA LIPKES MEMORIĀLAIS MUZEJS, Mazā Balasta dambis 8 (Ķīpsala)DOBELES VĒSTURISKAIS TIRGUS LAUKUMS, Tirgus laukums 1SKATU TERASE AR PAVILJONU PIEMIŅAS PARKĀ LIKTEŅDĀRZS, Krievkalnu salaSAMRODES BIROJA ĒKA, Zvana iela 2SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aMARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS DAUGAVPILS CIETOKSNĪ, Mihaila iela 3« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Rēzekne · Latvijas arhitektūras 2012. gada spilgtāko projektu ceļvedis

ZEIMUĻS, Krasta iela 31

Autors: 3 ATSAUKSMES

Arhitektūra SIA SAALS, Rasa Kalniņa, Māris Krūmiņš;
interjers SIA Dizainstudija A, Artūrs Igoveņš, SIA SAALS, Vita Škapare

IDEJA

Zeimuļs tapis īpašā vietā Rēzeknes centrā, blakus valsts kultūras piemineklim - Rēzeknes pilskalnam upes ielokā. Piebraucot pilskalnam Zeimuļa telpu apjoms paliek skatienam apslēpts, kā askētisks klucītis pilskalna priekšlaukumā iezīmējas vien tūrisma informācijas centrs.

Zeimuļa telpas apliektas ap pilskanu un tā aizsargrāvi. Tehniskās telpas ieraktas stāvajā reljefā, savukārt bērnu pulciņu telpas, kafejnīca, darbnīcas atvērtas brīnišķīgajam skatam uz  pilskalnu un katerdrāli. Skatā no pilskalna lieliski eksponējas Zeimuļa zaļais jumts, kura triangulētā virsma turpinās labiekārtojuma takās un terasēs, tā nojaucot robežu starp ēku un zaļo vidi un padarot ēku par organisku vides sastāvdaļu. Zaļajā apjomā iespraustie „zīmuļi” jeb torņi vēsta par ēkas funkciju un veido priekšplānu esošajai daudzstāvu apbūvei.

Kalpojot par inovatīvu un radošu vidi Rēzeknes bērniem un jauniešiem, objekts reizē kļuvis par neatkārtojamu pilsētas zīmi, kas stiprina Latgales iedzīvotāju identitāti un pašapziņu.

Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31

KONTEKSTS

Toreiz un tagad

Fasāžu apdarē izmantotais koks uzsver kādreizējo koka priekšpilsētas klātbūtni.  Bruģakmens segumā un torņu fasāžu apdarē iestrādātas latvju rakstu zīmes, kas vēsta par Latgales kultūras senumu baltu reģionā. Gājēju taku rotā dinamisks, telpisks vides objekts - Austras koks. Zīmju stilistika interpretēta arī mazajās formās - Zeimuļa logo, velosipēdu statīvos un telpu durvju apdrukās.

Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31Foto: ZEIMUĻS, Krasta iela 31

VĒRTS PAMANĪT

Iekšā un ārā, rītā un vakarā, ziemā un vasarā

Zeimuļā vērts paviesoties arī iekštelpās, uzbraukt torņu terasēs, aplūkot noslēpumaino iekšpagalmu, pasēdēt kafejnīcā ar skatu uz pilsdrupām.

Ēku vērts aplūkot no visiem skata punktiem - no ielejas, no kalna, skatā gar galveno fasādi, no gājēju takas - tā gūstot dinamisku jaunības sajūtu arī no ārpuses.

Vērts šeit pabūt ne tikai dienā, bet arī naktī, kad torņu fasādes ir izgaismotas ar mainīgas krāsas gaismu, iemirdzas atseviškas zaļo jumtu dzegu līnijas, kāds bruģa raksta fragments un Austras koks atplaukst sīkos gaismas ziedos.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

TEREZA

Apmeklēja: smartloanfunds@gmail.com

Dobre vijesti za mene i vas, zovem se TEREZA i moram vam ispričati kako sam doživjela ponudu kredita od 35,000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu što sam naišao na gospodina Harry Bryan, izvršnog direktora SMART LOAN FUNDS, imaju sjedište u Americi, a također djeluju u svim europskim zemljama. Dobio sam savjet kolege i savjetovat ću svima koji trebaju zajam da koriste njihove usluge kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte (smartloanfunds@gmail.com} WHATSAPP: {+385 91 560 8706} Brzo kontaktirajte danas i dobijte svoj zajam od njih na stopu od 3 %. Obećajte da ćete reći ljudima i podijeliti njegov dobar rad nakon što dobijete zajam.

Christy Walton

Apmeklēja: Loan offer

Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.

Jānis

Apmeklēja: 2013.gada janvārī

Ļoti interesanta, konkrētajā vidē gana ekstravaganta un arī iederoša ēka. Bērniem un jauniešiem, kuriem tur notiek dažādi interešu pulciņu nodarbības, telpas ir gan labi noderīgas, gan arī rada atbilstošu atmosfēru radošai darbībai.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: