GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES CEĻVEDI

Labākās pusdienu un vakariņu vietas Rīgā

Restorāns TERRALabākās pusdienu un vakariņu vietas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Rīga · Labākās pusdienu un vakariņu vietas Rīgā

Labākās pusdienu un vakariņu vietas

Autors: Lauris Liepa3 ATSAUKSMES

Labākās pusdienu un vakariņu vietas

Labākās pusdienu un vakariņu vietas Rīgā iespējams iedalīt atkarībā no vajadzības un notikuma ievērības.

Ja lūkojamies uz ikdienu, kad nepieciešams ātri papusdienot un vienlaikus netraucēti aprunāties par darbu, kā arī citām gana svarīgām tēmām, tad divas piemērotākās vietas būtu „Teātra bāra restorāns” – Jaunā Rīgas teātra pagalmā, un, protams, nemainīga Rīgas vērtība, nenovīstošu slavu iemantojušais „Osīriss”.

Ja iecerētas pusdienas ar kādu, kurš Rīgā ir pirmo reizi vai arī bijis pilsētā tikai steidzīgā vizītē un tādējādi par to radies vien fragmentārs iespaids, lieliska izvēle ir mājīgais restorāns „Umami”. Tā kā vieta ir neliela un galdiņa izvēle ir pietiekami būtiska – noteikti nepieciešama iepriekšēja rezervācija. Tikpat laba šādiem gadījumiem ir restorāna „Bergs” klusinātā atmosfēra viesnīcā „Hotel Bergs”.

Vakariņām gana neformālā atmosfērā, kurā būtiska ir vides noskaņa, izvēlieties jau iepriekšminēto „Umami”. Taču, ja nav plānota nopietna runāšana, bet vēlaties patīkamu gaisotni, laba izvēle ir vīna bārs „Vīna studija”. Kad sākotnēji tika atvērta „Vīna studija” Stabu ielā, tā apmeklējuma ziņā piedzīvoja milzīgu cunami vilni un varbūt tad nebija izvēles numur viens statusā. Taču tagad jau abas vietas – gan „Vīna studija” Elizabetes, gan Stabu ielā  - vērtējamas kā vienlīdz patīkamas. Kā vēl viens vakara noskaņas pieturpunts noteikti minams arī vīna bārs „Garage”.

Ja ar izraudzīto vakariņu vietu vēlaties atstāt spēcīgu iespaidu uz viesi un noķert pilsētas pašu augstāko vilni, dabiska izvēle būtu restorāns „Vincents”. It īpaši, ja pats šefpavārs būs uz vietas un īpaši vēlēsies viesus iepriecināt. Augsta kvalitātes zīme ir arī relatīvi nesen atvērtajam restorānam ar krāšņu skatu uz  Vērmanes dārzu - „Bibliotēka N.1”.

Vasarā ir vēl viena īpaša kategorija – labākais Rīgas jumta restorāns ar skatu, kurā nepārspēti dominē „Dome Hotel&SPA” (www.domehotel.lv) restorāns.

Runājot par elegantu brokastu kultūru Rīgā, līdzās absolūtajam pionierim šajā piedāvājumā - „Osīrisam”, šobrīd apmeklējuma vērta ir arī „Innocent Cafe”, kas ātri un veiksmīgi atradusi savu auditoriju, kurā ikvienam iespējams justies gana patīkami. Tāpat arī nesen Ģertrūdes ielā  durvis vērusī kafejnīca „Maize”, kura ir intriģējoša un neparasta tieši šobrīd, kad vēl atrodas tapšanas un mainības procesā.

Rīgā ir arī tādas pozīcijas, kuras grūti definēt brokastu, pusdienu vai vakariņu kontekstā. Tās ir ļoti pievilcīgas pašas par sevi. Viena no tādām ir „Istabas Bufete” – galerijas „Istaba” augšstāvā. Dažkārt ļoti pārpildīta, tā vispatīkamākā kļūst tieši pusdienu un vakariņu starplaikā – launagā. Vēl viena eleganta launaga vieta ar pēcpusdienas šampanieti ir jau minētā „Bibliotēka N.1”.

Savukārt kā teicamu brīvdienu vietu, kurp doties ar bērniem, var minēt restorāna/picērijas „Rossini” (Pumpura iela 6, www.rossini.lv) omulīgo pagrabiņu ar gardo picu karti.

Uzmanību ir pelnījuši arī restorāni, kuros līdzās noskaņas faktoram, nozīmīgs ir arī īpašas garšas baudījums. Ja paveicās un uz vietas ir šefpavārs Elmārs Tannis, tad garšu pārsteiguma ziņā, īpaša vieta noteikti ir jau iepriekšminētais „Umami”. Īstens baudījums ir arī lieliskās Latvijas zivis „Dome Hotel&SPA” restorāna piedāvājumā. Runājot par etniskajām virtuvēm, ļoti labi ir „Blaumaņa uzbeki” jeb restorāns „Sato” (Blaumaņa iela 5a, www.sato.lv), kā arī lieliskais ķīniešu restorāns „Honkonga” - Valdemāra ielā 61 (www.honkonga.lv).

Būtisks faktors Rīgas restorānu izvēlē ir vīna piedāvājums. Šajā ziņā īpaši izceļams ir restorāns „Bibliotēka N.1”, kur iespējams nobaudīt lieliskus vīna pasaules eksemplārus, un neapšaubāmi arī „Vīna studija”.

Savukārt piecinieks, kas iztur espresso testu, viennozīmīgi ir „Hotel Bergs” restorāns, „Balzambārs” Doma laukumā, „Bibliotēka N.1”, „Innocent Cafe”’ un „Maize”

NB! Jaunas vietas ar potenciālu, kuras vērts nepalaist garām un novērtēt: restorāns „Koya” romantiski industriālajā Andrejsalā un HOT’E - Swedbank centrālajā ēkā, "Saules akmenī".

Runājot par ārpus Rīgas restorāniem, šķiet, vienmēr jāizmanto mirkļa sajūta. Ir ne mazums vietu, kas savu kvalitāti vai pastāvēšanu iztur vienu vienīgu sezonu. Tomēr ir arī lieliskas sezonālas vietas, kas turpina iepriecināt katru gadu. Šīs vasaras lieliskākais atklājums – „Bar & Grill 36Line” (36. līnija, Jūrmala, www.lauris-restaurant.lv) – Jūrmalā, kas palicis atmiņā, kā patīkama pēcpusdiena draugu pulkā, kas kļuva par patīkamu vakaru, ko gribējās pastiept pat līdz rītam... Nepastarpināta jūras un meža klātbūtne uz restorāna terases.

10/2012

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Ilze

Apmeklēja: 01.08.2015

Pašā Rīgas sirdī, Vecrīgā, savas durvis vērs restorāns Allumette. Franču virtuves iedvesmotais restorāns piedāvās saviem viesiem iemīļotākos franču ēdienus, kuri sevi jau ir iekļāvuši klasisko vērtību skalā, kā arī plašajā sortimentā prezentēs ēdienus ar inovatīvu, mūsdienīgu pagatavošanas un pasniegšanas veidu. Sīkāku informāciju ir iespējams apskatīt mājas lapā: http://wellton.com/lv/wellton-hotel-riga/restorans-allumette

Olga

Apmeklēja: 14.septembris

Restorans 36.linija Loti slikts serviss un apkalposana, ka ari ediena kvalitete ir pasliktinajusies!!! Ieverojama darbinieku maina, par ko tas liecina ?!? \r\n

Martins Zemitis

Loti precizs parskats, pilniba atbilst maniem prieksstatiem un verojumiem, tikai par vienu baidos - vai tiesam nav neka jauna sai pasaule un esmu kluvis tikpat konservativs un tradicionals ka Lauris?

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: