GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Saldus

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

KAFEJNĪCA "LAIVA" UN LAIVU BŪVES BIROJS PĀVILOSTĀ, Dzintaru iela 31DZĪVES STILA NOLIKTAVA "BIG FISH", Brīvības iela 158 aVENTSPILS MUZEJA INTERJERS UN EKSPOZĪCIJA LIVONIJAS ORDEŅA PILS 2. STĀVĀZEIMUĻS, Krasta iela 31LMA JAUNAIS KORPUSS, Kalpaka bulvāris 13ŽAŅA LIPKES MEMORIĀLAIS MUZEJS, Mazā Balasta dambis 8 (Ķīpsala)DOBELES VĒSTURISKAIS TIRGUS LAUKUMS, Tirgus laukums 1SKATU TERASE AR PAVILJONU PIEMIŅAS PARKĀ LIKTEŅDĀRZS, Krievkalnu salaSAMRODES BIROJA ĒKA, Zvana iela 2SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aMARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS DAUGAVPILS CIETOKSNĪ, Mihaila iela 3« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Saldus · Latvijas arhitektūras 2012. gada spilgtāko projektu ceļvedis

SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12a

Autors: Anothertravelguide.com2 ATSAUKSMES

SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12a

MADE arhitekti - Miķelis Putrāms, Linda Krūmiņa, Evelīna Ozola, Uldis Sedlovs, Liena Amoliņa

IDEJA

Sapņu skola

Savulaik visi skolas jaunās ēkas projekta autori ir mācījušies mūzikas vai mākslas skolās, tālab likumsakarīgi, ka Saldus mūzikas un mākslas skolas realizācijā apvienotas gan jauno arhitektu bērnības atmiņas un sajūtas, gan profesionālās zināšanas par proporcijām, telpu funkcionalitāti un klimatu.

Projekta tapšanā jaunos arhitektus iedvesmojusi flīzīšu mozaīka, kurā katru tās elementu apgleznojis cits mākslas skolas audzēknis. Katra flīzīte dekoratīvajā sienā sākotnēji ir bijusi balta un neaizpildīta. Arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa atzīst: „Jaunā skola ir kā šīs flīzītes, kuras ir tieši tik tukšas, lai būtu vēlme tās piepildīt. Sapnis ir realizēts. Ir radītas plašas un nepārsātinātas telpas, kurās dota vieta bērnu radošajām aktivitātēm”.

Dažāda izmēra, augstuma un funkcijas telpas ir kombinētas sistēmā, kurā liela uzmanība pievērsta vizuālajai sasaistei starp dažādām telpām un abām - mākslas un mūzikas - skolām. Šādas apzinātas telpu plānošanas ieceres pamatā ir bērnu pieredzes amplitūdas paplašināšana: „Mums šķita būtiski, lai audzēknim, kurš, piemēram, spēlē vijoli, pārvietojoties pa skolu, būtu iespēja redzēt, kā citi zīmē vai veido”.

Foto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aFoto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aFoto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12a

KONTEKSTS

Jauna pilsētas laukuma izveide

Ēkas autori atklāj, ka, lai atrastu visatbilstošākos risinājumus, projekta laikā ir tapuši ap desmit dažādu mērogu un detalizācijas maketu.

Interesants uzdevums bija atrisināt sākotnējo neskaidrību, kā skola sadzīvos ar blakus esošo pašvaldības ēku. Par risinājuma atslēga kļuva kopīga priekšlaukuma izveide, kas organizētu attiecības arī ar pašvaldības ēku, netālu esošo bērnu rotaļu laukumu un Cieceres upi.

Līdz ar Mūzikas un mākslas skolas priekšlaukumu pilsētā ir izveidojusies jauna rakstura publiskā telpā, kas reizē ir gan urbāna, gan plaša un plūstoša.

Laukums veidots plūstošā reljefā ar gludu virsmu, kas piemērota visdažādākajām aktivitātēm - tā ir vieta, kuru jebkurš iedzīvotājs vai viesis var izvēlēties laiskai pasēdēšanai, skrituļošanai vai jaunradei ar krītiņiem.

Reljefa starpības dēļ, skolas ēka pie Brīvības ielas sasaucas ar apkārtesošajām privātmājām un korespondē ar to augstumu.

Foto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aFoto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12aFoto: SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA, Avotu iela 12a

INOVĀCIJAS

Dabiskā elpošana

Inovācija vai sen aizmirsta gudrība, taču Saldus skola ir pirmā Baltijā, kur publisku ēku arhitektūrā izmantoti masīvkoka paneļi, kas gatavoti no krustiski saskavotiem egles dēļiem.

Saldus mūzikas un mākslas skola ir projektēta, domājot par atbilstošu mikroklimatu gan ēkas iemītniekiem, gan mūzikas instrumentiem. Klasēs, kas izvietotas ēkas perimetrā, ierīkota dabiskā ventilācija. Gaiss klasēs ienāk caur fasādes šķirkārtu - starp masīvkoka sienu un stikla profiliem, savukārt mitruma līmeni regulē masīvkoka ārsiena ar kaļķa apmetumu un kaļķa krāsu telpas iekšpusē.

Uzsverot dabiskuma virsvērtību, vērts pamanīt, ka ēkas fasādē nav rodama neviena krāsota virsma - katrs elements un materiāls kopējā veidolā piedalās ar savu dabīgo materialitāti, tekstūru un krāsu.

VĒRTS PAMANĪT

Katra skolas fasāde ir nedaudz atšķirīga, tādēļ to vērts apskatīt no visām pusēm. Kā materialitātes objekts, tā ir interesanta apskatei gan saulainā laikā, gan krēslā un vakarpusē. Ēkas tuvumā katram ir iespēja novērtēt stikla profilu mainīgo dabu. Brīnišķīgs skats paveras tumsā, kad izgaismotās plašās klases atklāj fasādes caurspīdību un gaismas raksturu.

Saldus mūzikas un mākslas skolai individuāli tika projektēti koncertzāles akustiskie paneļi, ko katrs interesents var novērtēt koncertos, kas skolā tiek rīkoti līdzās dažādam izstādēm, plenēriem un radošajām darbnīcām.

Foto: Ansis Starks

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Christy Walton

Apmeklēja: Loan offer

Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.

Maija

Apmeklēja: 25.04.2014.

Sapņu skola.Brīnišķīga arhitektūra.Gaisma.Līdz detaļām pārdomāti interjeri. Lieliski atbilst un kalpo savam uzdevumam. Un - nekā lieka! Gandrīz neticami, ka tas iespējams Latvijā.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: