GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Norvēģija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Džeza festivāli, kas jāpiedzīvo. Iesaka Brians Melvins un Deniss PaškevičsInternational Jazzkaar FestivalApril JazzLotos Jazz Festival12 Points FestivalOtavas džeza festivālsMonreālas džeza festivālsŅūportas džeza festivālsKazahstānas džeza festivāliBaku džeza festivālsKoktebeles laikmetīgā džeza un pasaules mūzikas festivālsKrievijas džeza festivālsUmbria Jazz FestivalVācijas džeza festivāliKopenhāgenas džeza festivālsKongsbergas džeza festivālsNorvēģijas džeza festivāliZiemeļjūras džeza festivālsPori džeza festivālsMontre džeza festivālsDžeza festivāls Rīgas Ritmi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · norvēģija · Norvēģija · Pasaules intriģējošākie džeza festivāli

Kongsbergas džeza festivāls

Autors: Madars Kalniņš0 ATSAUKSMES

Kongsbergas džeza festivāls

Bijušās kara rūpniecības pilsētiņa Kongsberga kalnu un mežu ielokā būtībā ne ar ko neizceļas, kā vien ar ikgadējo džeza festivālu - Kongsberg Jazz Festival. Iespējams saistošs tūrisma galamērķis ir arī tuvīnās vēsturiskās sudraba raktuves - Kongsberg Sølvverk. Pilsēta ir maza kā pagalms - vien trīs, četri kvartāli, toties vilcienu satiksme starp Olso ir nevainojama.
Kongsbergas džeza festivāls tuvojas jau savam piektajam gadu desmitam, un kopš 1964. gada ceļu uz mazo pilsētiņu ar ievērojamo džeza festivālu atraduši tādi pasaulslaveni žanra spīdekļi, kā Čiks Korea, Hērbijs Hankuks, Džons Skofīlds, Pets Metenijs un citi. Festivālu pēdējos gados apmeklē vidēji 30 000 džeza entuziastu, un ik reizi tos sagaida interesanta un inovatīva džeza programma, ko veido kā vietējie norvēģu, tā starptautiskie izpildītāji.

Foto: Kongsbergas džeza festivāls

Viena no festivāla norises vietām ir arhitektu biroja Snøhetta radītā savdabīgā tērauda un membrānas konstrukcija - Tubaloon. Šī milzu piltuve tiek uzslieta pāris nedēļu pirms festivāla sākuma.
Vēl viena interesanta festivāla norises vieta ir Kongsbergas kinoteātris. Šī 60. gadu ēka - norvēģu modernā variācija par kolizeju ievietota ne vienā vien savādo pasaules arhitektūras paraugu sarakstā.

www.kongsberg-jazzfestival.no

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: