GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Norvēģija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · norvēģija · Norvēģija · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Lofotenu salas

Autors: Imants Jansons0 ATSAUKSMES

Lofotenu salas

Niršana Lofotenu salās aiz arktiskā loka ir izaicinājums tiem, kas raduši nirt tikai siltajās jūrās. Ūdens ir auksts, taču nirstot ar sauso hidru nemaz tik skarbi nav, taču var baudīt niršanu starp klinšu veidojumiem un alu labirintiem. Uz to sienām jūras anemones veido fantastiskusmkrāsu un formu pārbagātus ziedu paklājus. Par pasaules top niršanas vietu to padara iespēja tikties ar lielāko delfīnu dzimtas zīdītāju - plēsoņdelfīnu. Tie no oktobra līdz janvārim šeit ierodas baroties ar siļķēm un peld tev tieši pretim... tūlīt būs purns-purnā, bet melnbaltie milzeņi pašķiras... Neaizmirstami!

Foto: Lofotenu salasFoto: Lofotenu salasFoto: Lofotenu salas

Apmešanās vieta Nusfjord ir ļoti skaista. Nusfjord ir vecs zvejnieku ciemats ar tikpat vecu mencu fabriku tā centrā. Tagad šī ir etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorija, kurā izveidots arī niršanas centrs. Daba šeit saglabājusies neskarta - vari to baudīt haikojot, zvejojot, vienkārši atpūšoties, vai ap Jāņu laiku piedzīvojot polāro nakti.

www.aqualofoten.com
www.nusfjord.no

Īsi par zemūdens niršanas apmācību:
Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās.
Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte.
1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m.
2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c.
Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī.
Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: