GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Slovākija

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Himalaji (Kailašs)PamirsMakinlijsAkonkagvaAlpiTjanšansFanu kalniAndiKilimandžaroTatriHimalaji« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · slovākija · Slovākija · Pasaules labākie trekinga maršruti. Iesaka Atis Plakans

Tatri

Autors: Atis Plakans1 ATSAUKSME

Tatri

Ekonomiski ideālākais variants. Slovākijas Tatri atrodas burtiski rokas stiepiena attālumā, taču spēj fascinēt pat rūdītākos kalnā kāpējus. Pēc Himalajiem pašmāju Eiropas virsotnes it kā nešķiet pārāk pievilcīgas - Nu kas tad tur tāds varētu būt? Taču nedēļu ilgais ceļojums galu galā ir viens no pārsteidzošākajiem, kādu jebkad nācies piedzīvot. 25 km garās kalnu grēdas augstākais punkts ir 2600 metri, kas, protams, salīdzinājumā ar Himalaju 8-tūkstošniekiem šķiet kā piliens jūrā. Un tomēr... Ja līdz Everesta pakājei jāmēro ceļš vairāku dienu garumā, tad Tatrus no nelielās Popradas pilsētiņas šķir nieka 20 km. Turklāt Slovākijas kalnu daudzveidību iespējams apjaust jau pāris stundu laikā. Zemākajos punktos tos klāj egļu un priežu mežs, ko augstāk nosedz vien mazās priedītes. Tad jau tikai zāle, visbeidzot kaili akmeņi un sniega sega - piesātināti un kompakti. Viss tepat un tūlīt. Ak, jā, vēl krāsas! Zili zaļas upītes, ezeri un sniega druskas augstākajās virsotnēs.

Ja karsta vēlme lauzties cauri zaļajam skujkoku mežam nav tomēr pārņēmusi, var izmantot daudzos pacēlājus, izmest loku pa Tatru augstākajiem punktiem un uz vakarpusi doties lejup. Maršrutu variācijas ir bezgalīgas, turklāt iesējams arī pārnakšņot kādā no kalnu būdām, Tatru iepazīšanai atvēlot vairākas dienas. Vai nu ejot no viena grēdas gala līdz otram, vai kāpjot pa vienu pusi augšup, pa otru lejā. Jebkurā gadījumā ar nedēļu pilnīgi pietiek. Lieli un mazi, klibi un neklibi - Slovākijas kalnus okupējuši visdažādākie entuziasti, netrūkst arī norāžu, kur un kā tālāk doties. Atliek vien apmesties kādā no tuvējiem ciematiem, kas cits aiz cita sarindojušies visā Tatru garumā līdzās dzelzceļam, un jau no paša rīta sākt ceļu augšup. Vislabākais laiks, protams, vasara, sākot jau no Jāņiem. Tiesa, augustā jo īpaši aktīvi uzdarbojas odi. Taču citādi - laipni un pretimnākoši vietējie un ideāls variants, ja kalnus gribas redzēt ekonomiskās krīzes apstākļos.

Vērts zināt - Līdzīgi kā daudzviet Eiropā, arī Tatros nakšņot teltīs atļauts tikai sniega un ledus zonā. Vienkārši tamdēļ, lai pasargātu mežu no piesārņošanas.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Armands

Apmeklēja: Neesmu bijis

Vēlos iemēģināt kalnus, lai saprastu, vai tas aizraus, tādēļ plānoju pastaigāt no Zakopanes puses, beidzot ar Rysy. Vai No Polijas puses ir kas mazāk redzams? Visas atsauksmes esmu atradis tikai no Slovākijas puses..
Paldies.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: