GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Boveca

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

IZVĒLIES OBJEKTU

Sočas upeKornatu salu arhipelāgs Adrijas jūrāČeremošas upeŠujas upeSermenza, Mastallone un Sesijas upeGolo, Rizaneze, Taravo un Travo upe« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · slovēnija · Boveca · Seši upju maršruti laivotājiem. Iesaka Atvars Eglītis

Sočas upe

Autors: Atvars Eglītis0 ATSAUKSMES

Sočas upe

Soča pie Bovecas, Slovēnijas ziemeļos ir tā upe, kur mācīties braukt ar laivu. Dažādi klubi un instruktori apmāca gan iesācējus, gan cilvēkus, kas sākuši braukt nesen. Tā nav pārāk bīstama, taču ļoti interesanta ar to, ka Soču nevar ieskaitīt kādā noteiktā sarežģītības kategorijā. Uz upes atradīsiet visus posmus - sākot no pirmā līdz pat piektajam. Tie savstarpēji mijas - te vienkāršāks, pa kuru var nobraukt gandrīz jebkurš, te uzreiz sarežģīts. Vienu dienu vari braukt vienu posmu, pēc tam pabraukt ar mašīnu gar krastu un pēc kartes pameklēt kādu citu. Ir plati posmi, ir ļoti šauri, ir posms, kurš tek cauri kanjonam. Te jāņem vērā, ka kanjonā ir divas krāces - ja esat izbraukuši pirmo, tad no otras nekādi nav iespējams izvairīties. Proti, 20 metru platā upe tur kļūst tikai metru šaura, un milzīgās ūdens masas gāžas cauri šaurajai aizai. Izskatās tas ļoti baisi, taču, pārvarot bailes un nekrītot panikā, arī šai vietai var tikt pāri. Var, protams, arī izkāpt ārā jau stipri pirms tam un gandrīz 20 kilogramu smago laivu ņemt plecā un nest augšā kalnā.

Upes ielejā, tā sauktajos Jūlija Alpos - Alpu austrumu atzarā, kas atrodas gandrīz visu trīs valstu - Itālijas, Austrijas un Slovēnijas robežu krustpunktā, būs ko darīt arī tiem, kas ar laivu nebrauc. Var braukt ar riteņiem, lidot ar planieriem, nūjot, līst alās. Par izklaidi slovēņi parūpējušies. Piedāvājumā ir arī tā sauktais riverbugijs (river boogie) - jāuzvelk pleznas, jāuzguļas uz plastmasas dēļa ar diviem rokturiem, un pa to pašu upi, pa kuru citi brauc lejup ar laivām, jūs varat šļūkt ar dēli - nedaudz līdzīgi kā skeletonā. Īstais laiks, kad turp doties - no aprīļa līdz novembrim, taču ne tad, ja meklējat iespēju aizlaisties no visas pasaules. Pasaule ir tur.

www.bovec.si/en

Vērts zināt:

Informācijai par maršrutiem izmantojiet Michelin kartes vai arī šo Michelin interneta mājas lapu ar kartēm:
www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/mapHomePage

Sīkāk par upēm var ieskatīties www.wikipedia.org vai www.google.com, jo katrai no tām diemžēl mājas lapa nav izveidota.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: